Як вивчити html.

HTML є одним з найпопулярніших мов розмітки документів, що використовуються для створення web-сторінок. Він підтримується всіма браузерами. Будь початківець web-майстер повинен починати знайомство зі створенням сайтів саме з мови розмітки, оскільки будь інтернет-сторінка створюється саме на базі HTML.
Вам знадобиться
  • - Macromedia Dreamweaver або Microsoft Frontpage;
  • - підручники з HTML
Інструкція
1
Для початку необхідно ознайомитися зі структурою HTML-документа і базовими тегами. Скачайте кілька підручників і відвідайте навчальні сайти. Бажано придбати кілька книжок з мов розмітки і WEB, щоб мати базові поняття за структурою сайтів.
2
Потім необхідно встановити який-небудь редактор, який спростить вивчення основ мови, оскільки на перших порах стежити за синтаксисом і постійно перевіряти результат в браузері досить проблематично, особливо якщо досвіду в створенні таких документів немає. У цьому допоможуть візуальні редактори. Можна скористатися професійним інструментом для створення web-додатків Macromedia Dreamweaver, проте програма вимагає часу на освоєння. Більш простий програмою можна назвати Adobe GoLive. Також досить зручним додатком є FrontPage від Microsoft.
3
Для початківця добре підійде FrontPage, проте вміння працювати з Dreamweaver стане в нагоді в майбутньому не тільки при створенні простих HTML станиць, але і складних проектів з використанням Flash.
4
Скачайте з інтернет кілька HTML-шаблонів для вибраного редактора. Для початку підійдуть проекти з мінімальною кількістю графіки. Macromedia Dreamweaver має в своєму стандартному наборі кілька готових шаблонів, детально розібравши які можна познайомитися з деякими прийомами мови.
5
Зайдіть на який-небудь нескладний сайт і за допомогою меню браузера перегляньте вихідний код сторінки. Розберіться з незнайомими тегами, спробуйте побудувати аналогічну сторінку самостійно, злегка змінивши інтерфейс. У міру знайомства з мовою беріть все більш складні сторінки, використовуйте більшу кількість графіки. Коли ви досягнете достатнього рівня знань, спробуйте самостійно створити сторінку, попередньо намалювавши певний макет. Ускладнюйте конструкцію своїх сторінок. Як тільки ви досягнете достатнього рівня знань HTML, можете ускладнювати написаний код поступовим підключенням CSS.
Програмування - дуже обширна і різноманітна сфера діяльності. Сучасні програми часом представляють собою складні системні комплекси, що містять до декількох десятків мільйонів рядків вихідного коду. Традиційні методи розробки програм, що виникли на ранньому етапі розвитку інформатики, ускладнилися і розширилися. Проте вивчення програмування краще починати з азів.
Інструкція
1
Вивчіть за літературними джерелами прийняті стандарти розробки програм, включаючи основні методи взаємодії з ресурсами операційних систем.
2
Усвідомте найпростішу послідовність дій при створенні програми. Послідовні кроки включають в себе постановку задачі, побудова математичної моделі, складання алгоритму, розробку програми. Ускладнення програм, характерне для сучасного програмування, також передбачає наявність особливого етапу - проектування, що часом займає до 95% зусиль програміста, а решта 5% припадають на безпосереднє кодування інформації, тобто написання тексту програми.
3
Навчіться коректно ставити завдання для складання алгоритму програми. Завдання має бути сформульовано однозначно і в термінах, зрозумілих іншому розробнику. Точно визначте вихідні дані, результат, обмеження в ресурсах, якщо вони є. Поставтеся до цього етапу відповідально, оскільки виправлення помилок, допущених на етапі постановки завдання, потребують великих витрат праці і часу.
4
Визначтеся з математичними моделями, які ви будете використовувати при побудові програм. Поставлену задачу слід переформулювати в термінах відповідних математичних об'єктів і підібрати або розробити відповідний математичний метод її вирішення.
5
Відробіть навик складання алгоритму. У самому загальному випадку алгоритм - це послідовність дій, однозначно ведуча до необхідного результату. Вам належить навчитися переводити побудовану модель в послідовність інструкцій, що визначають відповідний алгоритм.
6
Особливу увагу приділіть формуванню правильного стилю програмування. Одне з основоположних вимог до добре складеної програмі - наявність коментарів. Коментувати зміст операцій необхідно для того, щоб користувачі і наступні розробники могли застосовувати, коригувати і модифікувати програму. Гірша помилка програміста - програма, що не забезпечена коментарями, що є свідченням дилетантської підходу.
7
Зрозуміло, оволодіння навичками програмування немислимо без практичних дій. Виберіть будь-який з відомих мов програмування і приступайте до вивчення його основ. Придумайте просту задачу і пройдіть всі етапи програмування, включаючи проектування, складання математичної моделі і написання алгоритму. Потім перенесіть рішення задачі в програмну середу, відповідну мови програмування. Далі слід компіляція, налагодження програмного коду і тестування програми.
Корисна порада
Джерела: «Вступ до програмування», О.Ю. Богоявленська, 2002. «Алгоритми + структури даних = програми», Н. Вірт, 1985. «Програмування на мові Паскаль: Практичне керівництво», Д. Прайс, 1989. «Мова програмування C», Б.У. Керниган, Д. Річі, 2001.