Як приклеїти шпалери до стелі.

Мабуть, обклеювання шпалерами - найпоширеніший спосіб декорування стін. Однак це прекрасний спосіб оформити і стеля. Це привнесе в приміщення родзинку і, крім того, завуалюють всі тріщини і нерівності поверхні.
Вам знадобиться
  • - Шпалери;
  • - ніж для різання паперу;
  • - шпалерний клей;
  • - шпатель;
  • - жорстка щітка або ганчір'я.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню стелі до обклеювання. Вона повинна бути рівною, гладкою і сухою. Якщо на стелі є тріщини або русти, розчистите їх, обробіть грунтовкою і зашпаклюйте. Стеля добре зачистите шліфувальною шкуркою, видаляючи горбки і шорсткості. Далі для кращого зчеплення матеріалів прогрунтуйте поверхню повністю.
2
Після того як поверхня стелі буде повністю вирівняна і він висохне, приступайте до обклеювання шпалерами.
3
Відміряйте необхідну довжину полотнища, додайте два сантиметри для напуску на стіни і наріжте їх за допомогою гострого ножа для різання паперу. Приготуйте клей. Зверніть увагу, що клей повинен відповідати виду шпалер, які ви використовуєте. Дотримуйтеся рекомендацій, написаних на упаковці.
4
Починайте приклеювати шпалери від вікна до дверей, при такому способі стики між полотнищами будуть менш помітні. Якщо ви використовуєте паперові, то намащуйте клей і на стелю, і на шпалери . У разі якщо ви обклеювати стелю флізеліновимі шпалерами, достатньо буде нанести клей тільки на поверхню стелі.
5
Оклеивать стелю шпалерами зручніше вдвох. Одна людина наносить клей на полотнище, потім подає його іншому, який стоїть на драбині або козлах. Прийнявши шпалери , розпустіть їх, притисніть до поверхні, щоб кромка збіглася з кутом.
6
Розгладьте шпалери від центру до країв спеціальним пластиковим шпателем, твердою щіткою або шматком чистої дрантя. Поступово виганяйте все повітря з-під шпалер.
7
Друге полотнище наклеюйте встик або внахлест, в залежності від типу шпалер. Якщо шпалери з малюнком, то його слід поєднати. Якщо ви наклеїли матеріал добре, то зазор між полотнами НЕ буде помітний з відстані трьох метрів, на поверхні не буде міхурів.
8
Якщо ви не знайшли собі напарника і вам доводиться клеїти шпалери на стелю одному, поставте уздовж лінії наклейки драбину і стіл. Почніть клеїти з боку стола, а другий край полотнища покладіть на драбину. Потім заберіть на стіл і поступово приклеюйте шпалери способом, описаним вище.