Як виростити з насіння блакитну ялину. Вирощування блакитний їли з насіння.

Вартість саджанців блакитної ялини дуже висока. Пов'язано це з тим, що рослина віднесено до зникаючого виду. Його вже занесли до Червоної книги. Віддавати за нього такі гроші дуже шкода, тим більше, що можна виростити блакитну ялина самостоят ялина але з насіння.
Інструкція
1
Для початку необхідно знайти шишки. Найпростіше це зробити в лютому. Проте не потрібно поспішати відразу діставати з них насіння. Необхідно підсушити їх в полотняній мішечку. Робиться це в теплому місці, желат ялина але поряд з батареєю. Саме в теплі шишки повністю розкриються. Дістати насіння-крилатки буде трохи легше. Складіть їх у мішечок і добре перетріть. Тим самим, вони звільняться від крилаток. Робіть це дуже акуратно, так як насіння легко пошкоджуються. Після цього, укладіть їх в стерилізовані банки, закрийте кришкою і приберіть в холодильник на зберігання. Зберігати краще всього до березня.
2
Теоретично насіння необхідно снеговать. Їх можна закопати в замет, однак, не завжди сніг тримається довгий час. Тому легше даний процес замінити замочуванням на добу в 1% розчині марганцевокислого калію. Якщо процес підготовки виконаний правильно, то сходи будуть вже через 15 днів. Врахуйте, сходи ялини сильно бояться заморозків. Саме тому робити посів потрібно після заморозків. Оптимальною температурою росту вважається + 15С.
3
Перед тим, як садити насіння, необхідно їх припудрити фундазолом або Байлетоном. Також можна для підкислення внести в грунт торф або ж перегній. Врахуйте, на карбонатної грунті дана культура буде погано рости. Украй не рекомендується саджати хвойники на місце, де до цього був картоф ялина , помідори, кукурудза та інші овочі. На цих ділянках сходам загрожує фузаріозне в'янення. Найкраще вирощувати на відібраної у газону грунті, яка злегка присмачена землею, взятою під дорослими хвойниками.
4
Через п'ять років ялина буде вже заввишки більше метра. Відзначимо, в природі її зростання значить ялина але сповільнюється. Справа в тому, що ялина любить вологу, а природа не може постійно забезпечувати їй. Тому зростання на деякий час припиняється.
Зверніть увагу
Хвоя ялини східної коротка, блискуча, темно-зелена. Умови вирощування їли східній - півтінь і тінь. Ялина східна переносить високі температури, зимостійка; невимоглива і легко адаптується. Фото їли й інформацію про те, як виростити ялину, можна знайти в книгах та Інтернеті.
Корисна порада
Як тільки ви знищите верхушечную точку росту, найближчі сплячі бруньки у підставі виламаними паростка відразу підуть у ріст. Один з цих пагонів намагатиметься відшкодувати верхівку і почне рости вертикально, а ви знову будете його обламувати. Всі спроби їли виростити нову верхівку ви будете щовесни призупиняти.