Як зв'язати фундаменти. Як в'яжуть фундамент.

Якими б якісними не були фундаменти , з часом вони втрачають свою міцність: починають руйнуватися, давати тріщину і т.д. Відбувається це з різних причин, наприклад, через фізико-механічних змін ґрунтових шарів. Виходом у цій ситуації є посилення або як його ще називають, зв'язування фундаментів.
Вам знадобиться
  • - металопрокат для армування;
  • - армована сітка;
  • - гарячекатані профільні балки;
  • - рандбалки;
  • - металеві накладки;
  • - дерев'яні перемички.
Інструкція
1
З перпендикулярно перетинаються між собою металевих стрижнів створіть каркас. Відстань між окремими точками перетину має становити 1,5 метра (кожен ряд повинен складатися з чотирьох прутів).
2
Попередньо під каркас постеліть армуючої сітки, приваривши її до металевих стержнів.
3
Пошкоджений сульфатами бетонний фундамент можете підсилити шляхом перекриття в певних місцях гарячекатані профільними балками, кінці яких слід спирати на додатково укладені фундаменти . Даний метод зв'язування фундаментів можете застосовувати і в тому випадку, коли необхідно виконати розвантаження стовпчастих фундаментів, які з часом втратили свою колишню міцність.
4
Встановіть вздовж фундаментів рандбалки, виконані з металевих швелерів, які повинні бути стягнуті болтами. Пропустіть ці рандбалки через кладку стін фундаменту. Всі стики з'єднуйте приварюванням металевих накладок. При монтажі рандбалок їх слід оперти на металеві балки, покладені на тимчасових опорах. Щоб запобігти випадання окремих елементів зі старих фундаментів, поставте тимчасові дерев'яні перемички.
Зверніть увагу
Укріплення фундаментів вимагає наявності певних навичок, тому не ризикуйте, прагнучи самостійно вирішити цю задачу. Краще довірити виконання подібних робіт фахівцям з багаторічним досвідом.
Корисна порада
Найчастіше на цегляних фундаментах, навіть тих, що були армовані, можуть виникнути тріщини та інші ушкодження, через що фундамент буде розділений на окремі блоки, які в подальшому будуть схильні до інтенсивного руйнування. Однак і бетонування не врятує від виникнення тріщин і розшарування. Але все ж бетонні фундаменти руйнуються дещо повільніше, ніж цегляні. Спочатку утворюються тріщини, потім поступово відбувається випирання руйнуються елементів, що призводить до втрати цілісності монолітного фундаменту. Руйнування залізобетонних фундаментів відбувається в такій же послідовності, що і бетонних, але трохи повільніше. Всі ці нюанси слід взяти до уваги, виконуючи зв'язування фундаментів.