Як плести фрактали.

Фрактали , сплетені з ниток - нове, оригінальне і стильне рішення для прикраси інтер'єру. При уявній складності освоїти мистецтво плетіння фракталів не так вже й важко.
Вам знадобиться
  • - капронові нитки;
  • - тонкі рейки для каркаса;
  • - нитки для плетіння;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Класичне визначення фрактала - самоподібна фігура, кожна частина якої повторює собою ціле. Мистецтво плетіння фракталів зародилося в клубній культурі - складні психоделічні фігури, сплетені з кольорових флюоресцентних ниток, використовувалися для декору приміщень. Фрактали можна плести також зі звичайних ниток, з капронової нитки, розфарбовуючи потім флюоресцентними фарбами або залишаючи в первісному вигляді.
2
В якості базового елементу фрактала можна використовувати трикутник. Вам будуть потрібні капронові нитки або тонкі рейки для каркаса, нитки для плетіння, ножиці.
3
Два відрізка нитки з'єднайте у вигляді трикутника, можна з різними сторонами. Кожну сторону поділіть на рівну кількість відрізків. Відрізки пронумеруйте від лівого нижнього до центру і потім до правого нижнього і заплітають павутинням зі звичайних ниток по схемі: 1-11, 2-12 і далі до 10-20.
4
Нитки, не переплітайте, а просто накладайте один на одного! Нитки кріпіть до каркасу вузлами, можна прив'язувати кожен вузол маленьким шматочком капронової нитки, щоб плетіння не сповзала по каркасу. Натяг має бути дуже сильним, нитки не повинні провисати.
5
Потім, використовуючи одну сторону, вже готового трикутника, зробіть каркас наступного елемента. Він заплітається точно так же. В результаті у вас виходить фрактал-павутина з 8 трикутників. За допомогою англійських шпильок можна закріпити його на шпалерах.
Зверніть увагу
Плетені фрактали мають багато спільного з мандалами, пастками для снів і індіанськими талісманами ojos de dios, изонитью - «малюнком» нитками по картону.
Корисна порада
З великої кількості таких трикутників різної величини можна створювати об'ємні фігури, тільки тоді вам знадобиться більш жорсткий каркас, і скріплювати частини між собою можна буде міцним клеєм.