Як зберігати цукор. Як зберігати колекцію цукру.

Цукор був знайомий людині ще з стародавніх часів. Його виготовляли з цукрової тростини, кленового соку, з буряка і так далі. Цукор поділяють на кілька видів. Він може знаходитися як в сипучому стані (цукровий пісок), так і в твердому (кусковий, колотий, пиляний, льодяниковий, кам'яний). Залежно від різновиду цукру існують різні методи його зберігання.
Вам знадобиться
    • герметична посуд
Інструкція
1
Не рекомендується зберігати цукор у відкритому вигляді (в коробці, мішку і так далі) в приміщеннях з високою вологістю або поруч з водою. Цукор це речовина, що має високу гігроскопічність, тому він вбирає в себе вологу і починає комковаться, злипатися в щільні шматки. Особливо це актуально для сипучих видів цукру: розсипчастого, дробленого, гранульованого, меленого цукру або цукрового піску і пудри. Такий цукор зберігайте або в сухому місці далеко від води, або в герметичній тарі (пластиковому контейнері або скляній банці з щільно закручується кришкою).
2
Тверді види цукру (особливо льодяниковий і кам'яний) вологих приміщень бояться менше, ніж цукровий пісок. Гігроскопічність у них відсутній. Так як зовні такий цукор дуже схожий з карамеллю і являє собою дуже тверді напівпрозорі кристали. Але при попаданні рідини починає розчинятися. Так що для його зберігання вибирайте місця, що не контактують з водою. Герметичність при зберіганні не обов'язкова умова, вам достатньо буде захистити цукор від прямого попадання води і високих температур.
3
Так само не бажано зберігати цукор поблизу речей і продуктів, що мають неприємні різкі або просто сильні запахи. Сипучі види цукру легко вбирають в себе не тільки воду, а й сторонні аромати. Елементарним рішенням є все та ж герметична тара або упаковка. Скляна банка з кришкою або пластиковий контейнер не повинні пахнути. Якщо ви вже використовували банку (контейнер) для зберігання іншого сильно пахне продукту, і вона просочилася його запахом, то застосовувати її для зберігання цукру не слід. Виділіть для нього окремий посуд.
4
Розсипчастий цукровий пісок або пудру іноді рекомендується трохи струшувати. Це потрібно для того, що б утрамбований під власною вагою цукор не спресовувався.