Як зваляти шерсть.

Можливості використання вовни для валяння дуже різноманітні: від саморобних прикрас до іграшок, від сумок до панно. В основі їх споруди лежать дві техніки валяння з вовни.

Вам знадобиться

- шерсть - голки для валяння - поролонова губка - клейонка - рідке мило

Інструкція
1

Сухе валяння. Підготуйте робоче місце. Візьміть широку товсту поролонову губку - вона охоронить поверхню стола від подряпин і допоможе вам не поранитися голкою.

2

Розділіть шерсть на частини, з яких ви будете клеїти окремі фрагменти предмета. Потрібне кількість не відрізайте, а відривайте пальцями. При заготівлі шматочків врахуйте, що в процесі шерсть зменшиться в обсязі як мінімум в два рази. Чим щільніше зваляний деталь, тим сильніше вона зменшується.

3

Сформуйте пальцями приблизні обриси деталі, покладіть їх на поролон і почніть проколювати голкою для валяння. Спочатку надайте форму більш товстою голкою, потім уточніть її голкою тонший. Чим ювелірні буде робота, тим менше повинен бути діаметр голки. Потім пріваляйте окремі частини або деталі інших кольорів до виробу.

4

Мокре валяння. Робочий стіл застеліть клейонкою. Розкладіть на ній шерсть пасмами в різних напрямках. Шар вовни повинен бути рівномірним. Змочіть всю площу вироби розведеним рідким милом і починайте розгладжувати шерсть, водячи руками в різних напрямках. Робіть це до тих пір, поки ворсинки не сплутаються досить міцно і не стануть єдиним цілим.

5

Прополощіть готову річ в теплій воді і залиште сушитися при кімнатній температурі.

Корисні поради

Використовуючи техніку сухого валяння, беріть для основи великих, об'ємних деталей не шерсть, а синтепон, а зверху обвалюють його шерстю потрібного кольору. Такий варіант буде економічніше валяння всього вироби тільки з шерсті.