Як перестати бути боягузом. Як перестати бути лохом ледарем і боягузом.

Боягузтво отруює людині життя. Проблема боягузтва полягає в невмінні долати страхи і власні слабкості. Страхи один за іншим тиснуть на психіку, не даючи можливості повноцінно реалізовуватися у творчості, в роботі, в сім'ї і в суспільстві. Чим більше ви будете потурати своїм страхам, тим менше у вас буде шансів набути впевненості в собі. Як же перестати бути боягузом ?
Інструкція
1
Одна з поширених причин боягузтва - слабо розвинені фізичні здібності. Нерідко трапляється, що нахабні підлітки кривдять слабких або хворобливих однолітків. Ті ж не можуть нічого відповісти взамін, приймаючи приниження як належне. Внаслідок цього замикаються в собі і йдуть на поводу у боягузтві, не вживаючи жодних дій щодо зміни ситуації. Проблему фізичної слабкості вирішити простіше. Достатньо тільки записатися в секцію важкої атлетики, бодібілдингу, боксу та інших видів спорту, в яких робиться наголос на розвиток силових здібностей і вміння постояти за себе. Кілька місяців регулярних і цілеспрямованих тренувань допоможуть вам знайти необхідні сили для самозахисту.
2
Подолати психологічну причину боягузтві часто складніше, ніж фізичну. Найвірніший спосіб - йти назустріч своїм страхам. Візьміть аркуш паперу і ручку. Сядьте і спокійно обміркуйте, чого ви боїтеся. Згадайте всі життєві ситуації, в яких страхи взяли над вами верх і перешкодили добитися успіху. Запишіть всі свої страхи в порядку від найбільш важливих до самих незначних. Записали? Тепер подивіться на три самих незначних ситуації, в яких ви проявили боягузтво. Постарайтеся відтворити схожі ситуації в найближчі два-три дні і вступити до них так, як вам хотілося б. Після того, як у вас вийде подолати боягузтво, похваліть себе і відзначте досягнутий успіх. Ідіть від подолання незначних страхів до великих. З часом ви помітите, як зросла ваша психологічна стійкість.
3
Підкріплюйте свої досягнення позитивними аффирмациями. Щоранку після пробудження і ввечері перед сном говорите собі: «Я - впевнений в собі і своїх силах. Я - сміливий і сильний. Я домагаюся в житті всього, до чого прагну ». Ви можете повторювати твердження про себе, а ще краще - вголос, стоячи перед дзеркалом. Читання аффирмаций допомагає подолати психологічні бар'єри, що виникли у вашій свідомості за час невдалого досвіду.
Зверніть увагу
При фобіях, пов'язаних з боязню темряви, замкнутого простору і т.п., слід звернутися за допомогою до психолога або психотерапевта.