Як вчинити при аварії.

У наш час ніхто не застрахований від аварій і ДТП. Що потрапив в аварію водій, навіть не отримав травм, знаходиться в стані стресу. Заздалегідь розроблений план дій в таких випадках допомагає не упустити нічого важливого, зменшити шкоду і уникнути незаслуженого обвинувачення.
Інструкція
1
Стресові стану, в які потрапляє водій після аварії , бувають різними. У стані глибокої апатії (трансу) він не приймає ніякої участі в огляді місця ДТП і складанні протоколу. Недосвідчені водії, які вперше потрапили в таку ситуацію, виявляють зайву довірливість до співробітників ГИБДД, соромляться висловлювати свою думку, дивляться крізь пальці на слідчі порушення. Деякі намагаються до приїзду ГИБДД знищити докази, що свідчать про їх вини в аварії . Як правило, цим вони тільки погіршують становище. Багато покидають місце ДТП від страху або щоб приховати своє сп'яніння. В цьому випадку до тікає застосовуються більш жорсткі покарання. І тільки досвідчені водія вибирають активну і логічно послідовну лінію поведінки.
2
Відразу після аварії візьміть себе в руки. Результат розслідування ДТП залежить від правильного складання протоколу огляду місця аварії , довідки про ДТП, пояснень його учасників і свідків. Прийміть заходи до найбільш повної фіксації всіх слідів і обставин аварії . У разі неправомірних дії з боку іншого учасника (учасників) зверніть увагу свідків на його дії, підручними предметами зафіксуйте початкове положення віддалених доказів.
3
Проконтролюйте і вимагайте від співробітників ДІБДР ретельно скласти протокол огляду місця події. Зверніть увагу на важливі моменти: місце зіткнення машин і їх взаєморозташування до аварії , видимість і розмітка дороги, видимість і наявність світлофорів і дорожніх знаків, освітлення, погода, стан дороги, гальмівні сліди, предмети на дорозі, стан автомобілів. Всі сліди, знаки і предмети повинні бути прив'язані до місцевих орієнтирів: лініях розмітки, будинкам, стовпів. Особливу увагу приділіть опису технічного стану авто іншого учасника.
4
Документи, що складаються на місці ДТП, повинні бути з максимально докладним викладом всіх фактів і дрібниць. Ретельне і докладний опис пошкоджень автомобіля збільшить шанси отримати компенсацію. Перед підписанням будь-яких документів уважно вивчайте їх, вписуйте свої зауваження.
5
Самостійно перепишіть ПІБ, адреси та телефони всіх свідків. Копію цієї інформації передайте співробітникам ГИБДД, а оригінали залиште собі. Не відмовляйтеся від тесту на алкоголь, але вимагайте огляду в медичній установі. Вкажіть в протоколі, якщо другий учасник аварії відмовився від огляду. При наявності у нього ознак сп'яніння вимагайте внести їх до протоколу і звертайте на них увагу свідків.
6
Намагайтеся не сперечатися з співробітниками ДІБДР. Всі зауваження просто вносите в протокол. Незаконні і неправомірні дії цих працівників теж вносите у протокол для подальшого оскарження. Власноручне обьяснение пишіть вдумливо, не допускаючи двозначних формулювань і неточностей. Правильно написане обьяснение потім буде неможливо спростувати.
7
По можливості викличте по телефону на місце аварії досвідченого друга або знайомого. Краще щоб він приїхав до співробітників ГИБДД і виступив як свідок. Нехай він захопить із собою зошит, ручку і рулетку, якщо є можливість - засоби фото- і відеозйомки.
Корисна порада
На всіх етапах післяаварійного розвитку ситуації поводьтеся чесно і гідно. Завжди дійте офіційно і по закону. Не вірте обіцянкам іншого учасника розплатитися потім, розібратися без участі ГИБДД, оплатити ремонт на місці. Це допускається лише в найпростіших випадках з незначними ушкодженнями. При цьому всі процеси прийому-передачі грошей повинні відбуватися з складанням розписок.