Як навчитися ставити укол. навчитися робити уколи.

Іноді трапляються ситуації, коли близькій людині необхідно зробити ін'єкцію ще до приїзду лікаря. Але, на жаль, ніхто з присутніх ніколи не тримав у руках шприц. А питання може бути дуже серйозним. Для того щоб не розгубитися в подібній ситуації, ознайомтеся із загальними уявленнями про те, як правильно зробити укол .
Інструкція
1
Не слід намагатися самостійно ставити укол и внутрішньовенно. Не маючи практики, ви цілком можете занести в кров інфекцію. А потрапляння у вену бульбашки повітря взагалі може закінчиться смертю. Навчіться робити внутрішньом'язові ін'єкції. Цього буде достатньо для надання першої допомоги.
2
Пам'ятайте, що працювати можна тільки зі стерильним інструментом. На щастя, сьогодні в аптеці продаються одноразові шприци, які не потребують попередньої обробки. Перед тим, як розкрити упаковку перевірте її на герметичність. Якщо ви помітили, що упаковка пошкоджена, візьміть інший шприц.
3
Ретельно вимийте руки з використанням спирту або мила. Спиртом протріть і ампулу, яка містить ліки. Спеціальним різаком, який знаходиться в коробці з ліками, підпиляєте злегка шийку ампули, оберніть її стерильним шматочком вати і різким рухом зламайте кінчик. Насадите голку.
4
Тримаючи лівою рукою шприц, відтягніть поршень правою рукою і наберіть з ампули розчин.
5
Для того щоб прибрати зі шприца бульбашки повітря, підійміть його голкою вгору. Після цього злегка відтягніть поршень вниз і підніміть вгору до появи з кінчика голки цівки розчину.
6
Місце ін'єкції слід попередньо обробити спиртом.
7
Двома пальцями натягніть м'язів і застроміть голку вертикально, приблизно на дві третини. Робіть це впевнено і швидко. Лікарський засіб вводите не поспішаючи. Після вилучення голки, прикладіть до місця укол а ватку, змочену в спиртовому розчині, і злегка помасажуйте його.
Зверніть увагу
Якщо ви зробили укол правильно, то на місці уколу може з'явитися крапелька крові. Але якщо кров не зупиняється або виділилася у великій кількості, укол зроблений невірно. Швидше за все, ви потрапили в кровоносну судину і пошкодили його. На цьому місці може утворитися хвороблива гематома пристойних розмірів. У разі її затвердіння або появи нариву, зверніться до лікаря. Інакше ви можете отримати абсцес, який згодом доведеться різати.