Як припекти бородавку.

Самі по собі бородавки не несуть ніякої небезпеки, але доставляють естетичні страждання їх власникам. Зведення їх в домашніх умовах може призвести до плачевних результатів. Після відомості на шкірі можлива поява рубців. Іноді, потривоживши бородавку , ви можете викликати у себе виникнення онкології.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили позбутися неприємного шкірного наросту, зверніться до професіоналів. На сьогоднішній день існує кілька методів припікання бородавок. Вам можуть запропонувати видалити їх, застосовуючи припікання лазером. Дана процедура носить назву - лазерокоагуляция. Не меншим ефектом володіють електрокоагуляція або припікання за допомогою високочастотного струму і кріодеструкція - припікання рідким азотом. Крім того, існує обробка хімічними речовинами. Це припікання кислотами. Для цих цілей використовують оцтову, саліцилову, ретиноевую кислоту або нітрат срібла. Всі вони успішно видаляють дефекти шкіри. Процедури проходять безболісно і не заподіюють ніяких незручностей. Крім того, немає виділення крові і, отже, відсутня ризик підхопити інфекцію.
2
Припікання азотом носить м'який щадний характер і тому частіше використовується для лікування бородавок у дітей. Також припікання азотом може викликати набрякання прилеглих тканин. Не хвилюйтеся! Це нормальна реакція шкіри і незабаром пухлина спаде.
3
Не варто припікати бородавки на обличчі. Лікар-косметолог не може гарантувати того, що успіх буде, досягнутий з першого припікання. Можливо, процедуру доведеться повторити неодноразово. А в цьому випадку великий ризик утворення рубця.
4
Якщо ви ризикова людина і вирішили виправити недолік зовнішності самостійно, спробуйте наступні способи.Возьміте дерев'яний прут і обстругати зовнішню частину живця. Потримайте трохи над вогнем і припечіть бородавку . Повторювати процедуру доведеться кілька разів. Через тиждень бородавка повинна зійти. Щовечора капайте на шкірний наріст краплю концентрованої оцтової кислоти. Будьте обережні при застосуванні цього методу. Кислота їдка і здатна пошкодити навколишні ткані.Натірайте мокру бородавку нашатирним спиртом. Або нашатирним спиртом, розведеному в міцному оцті.
Бородавки - це доброякісні утворення на шкірі. Вони є зовнішнім проявом вірусної інфекції під назвою папіломатоз. Бородавки можна видалити різними способами, наприклад, за допомогою рідкого азоту. Цей метод має свої переваги і недоліки.

Плюси і мінуси припікання бородавок рідким азотом

Метод видалення бородавок рідким азотом називається «кріодеструкція». Він заснований на заморожують дії азоту, температура якого сягає мінус 190-196оС. При його нанесенні на бородавку тканини піддаються швидкій заморожування, а потім розморожують. В результаті патологічні клітини гинуть, а на їх місці потім з'являється здорова шкіра. Кріодеструкція не має протипоказань, цей метод може використовуватися для пацієнтів у віці. Припікання рідким азотом є одним з кращих способів видалення бородавок на помітних ділянках шкіри (обличчя, шиї). До плюсів припікання бородавок рідким азотом відноситься простота виконання процедури, швидкий результат, мала травматичність, безкровність методу, відсутність необхідності знеболювання, невелика частота рецидивів, низький ризик появи ускладнень, у тому числі утворення рубців. Видалення бородавок за допомогою кріодеструкції займає дуже небагато часу - всього кілька хвилин. На відміну від інших методів кріодеструкція має мало недоліків. До них відноситься можливість пошкодження здорової шкіри і недостатній контроль глибини заморожування. Іноді припікання бородавок азотом не вдається за один сеанс, в цьому випадку вартість лікування зростає.

Як роблять припікання рідким азотом

Рідкий азот наносять на бородавки за допомогою спеціального приладу - кріодеструктора або за допомогою аплікатора. Аплікатор являє собою паличку з ватяним тампоном. Лікар опускає її в ємність з рідким азотом, а потім швидко притискає до бородавки на 20 секунд. Для повної заморозки припікання проводиться три рази за одну хвилину. Під час процедури пацієнт відчуває невелике пощипування або печіння. Кріодеструктор являє собою трубку з наконечником, під час процедури туди подається азот. Припікання здійснюється шляхом додатка наконечника приладу до бородавки. Перевагою даного способу є те, що азот наноситься тільки на наріст, не пошкоджуючи навколишні ткані.Через кілька хвилин після процедури бородавки стають білими, а потім на цьому місці утворюються маленькі бульбашки, заповнені рідиною. Через чотири-шість днів вони підсихають, з'являється скоринка, яка відпадає через 13-15 днів. На місці бородавки залишається ділянка рожевою шкіри, його необхідно захищати від сонячних променів, інакше може з'явитися пігментну пляму. Після кріодеструкції місце обробки може набрякати і червоніти, тобто з'являється запалення. Якщо воно зберігається досить тривалий час, потрібно звернутися до лікаря.