Як пов'язати серветку гачком.

Серветка, пов'язана гачком - це прекрасний варіант прикраси тумби, телевізора, декорування святкового або обіднього столу. Серветки можуть бути будь-якої форми: круглі, квадратні, трикутні. Можуть бути пов'язані одним полотном або ж з мотивів. На останньому пропоную зупинитися докладніше, оскільки збирати вироби з маленьких деталей завжди цікаво.

Вам знадобиться

Крючкок № 2 або № 3, акрилові нитки будь-якого кольору

Інструкція
1

Мотив: набрати ланцюжок з дванадцяти повітряних петель, з'єднати в кільце. В'язати в кільце, дев'ять стовпчиків з накидом, арка з семи повітряних петель, вісім стовпчиків з накидом і знову арка з повітряних петель. Замкнути в коло.

2

Три повітряних петлі підйому, стовпчик без накиду в третій стовпчик попереднього ряду, три повітряних петлі, стовпчик без накиду в сьомий стовпчик з накидом попереднього ряду. Три повітряних петлі, дев'ять стовпчиків з накидом в арку з семи повітряних петель нижнього ряду, дві повітряних петлі і знову дев'ять стовпчиків з накидом.

3

Набрати три повітряні петлі, стовпчик без накиду в третій стовпчик попереднього ряду, три повітряних петлі , стовпчик без накиду в сьомий стовпчик. І знову три повітряні петлі, дев'ять стовпчиків з накидом в арку з семи повітряних петель нижнього ряду, дві повітряних петлі і знову дев'ять стовпчиків з накидом, три повітряних петлі. Поєднати в коло.

4

В'язати так наступний ряд: стовпчик без накиду в арку з трьох повітряних петель нижнього ряду, три повітряні петлі (так ще 2 рази), три повітряні петлі, простий стовпчик в третій стовпчик з накидом попереднього ряду , три повітряних петлі, простий стовпчик в сьомий стовпчик з накидом, три повітряні, стовпчик в арку з двох повітряних петель (повторити все це симетрично з іншого боку до кінця ряду і замкнути в коло). Обрізати нитку. Мотив готовий.

5

Зв'язати потрібну кількість таких мотивів (чим більше діаметр серветки, тим більше мотивів знадобиться). З'єднати стовпчиками в довільній формі. Але краще за все ці мотиви виглядають в серветці у вигляді квадрата або ромба. Проста і красива серветка готова.

Корисні поради

Готово серветку краще зволожити, дати висохнути. Потім пропрасувати праскою, щоб приховати всі огріхи, допущені прия в'язанні.