Як визначити товщину стіни.

Будівництво - заняття, що вимагає особливої точності. Ви не можете дозволити собі помилитися на кілька сантиметрів в установці вікон, дверей або даху, т.к. під час осені та зими всередину потраплятиме холод, дощ і т.д. Щоб побудувати теплий і міцний будинок, необхідно заздалегідь визначити товщину стіни.
Інструкція
1
Якщо ви відразу ж побудуєте міцний і теплий будинок, вам не доведеться з настанням холодів в терміновому порядку утеплювати його за допомогою додаткових матеріалів, що підвищують теплоізоляцію. Навіть однослойная стіна, побудована у відповідності з усіма правилами та нормами, може створити потрібну атмосферу і температуру в будинку.
2
Можливо, багатьох зацікавить питання, навіщо потрібно так дбати про теплоізоляцію. Справа в тому, що це дозволить знизити витрати на опалення.
3
Для початку визначитеся з призначенням споруджуваного будинку: буде це дача, на яку ви прийдіть всією сім'єю влітку відпочити, або ж це будинок, в якому будетежіть ви і ваші діти. У першому випадку зупиніться на товщині газобетонних стін, рівної 20-25 сантиметрів. При цьому щільність матеріалу повинна становити 100 кг на один метр кубічний. В холодний день ви без зусиль зможете нагріти приміщення до потрібної температури.
4
Якщо ж ви плануєте жити у власному заміському будинку, то зупиніть свій вибір на більш товстих стінах. Це дозволить звести втрати тепла до мінімуму. Відповідно до норм, зробіть стіни з газобетонних блоків, товщина яких досягає 300 мм. Для того щоб утеплити будинок, збільште цей показник до 375 мм. Цей варіант більш витратний, проте, в майбутньому він себе виправдає.
5
Варто звернути вашу увагу на те, що для будівництва заміських будинків краще використовувати газобетонні блоки щільністю 400 кг на один кубічний метр. В цьому випадку теплопровідність під час експлуатації сухих блоків обмежена відміткою в 0,1 Вт/м.
6
Після будівництва повинно пройти декілька років, перш ніж вся технологічна волога випарується і будинок придбаний подібні теплоізоляційні властивості. Також не забувайте про внутрішньої і зовнішньої обробки приміщення, яка впливає на рівень теплоізоляції.
Нещасні випадки на водоймах трапляються в будь-який час року. Взимку вони пов'язані насамперед з тим, що лід виявляється далеко не таким міцним, яким виглядав з берега. Якщо ви збираєтеся влаштувати каток, пішохідну або автомобільну переправу або навіть просто порибалити, переконайтеся в тому, що товщина льоду достатня для ваших цілей.
Вам знадобиться
  • - льодовий бур;
  • - вимірювальний інструмент.
Інструкція
1
Огляньте водойму з берега. Міцний і товстий лід виглядає гладким і однорідним. На ньому не повинно бути заметів або уламків. Найбільш якісний утворюється там, де не буває сильного вітру. Швидкість намерзання і характеристики льоду залежать від швидкості течії, складу води і ряду інших чинників. Прісна вода замерзає швидше морської, м'яка - швидше твердою. У кожному разі покладатися виключно на зовнішні ознаки не можна.
2
Виберіть місце, де ви збираєтеся влаштовувати каток або переправу. Там не повинно бути заметів, оскільки під снігом лід може виявитися далеко не настільки міцним, як на відкритих місцях. Спускатися на поверхню водойми необхідно дуже акуратно. Переважно всього находжені стежка.
3
Лід складається з двох шарів. Верхній зазвичай буває каламутним, нижній - прозорим. Саме за його станом визначається міцність. Тому очистіть місце, де будете міряти верхній шар.
4
Постинаєте шматок льоду до поверхні води. Зробити це можна за допомогою самого звичайного льодового бура, яким користуються любителі зимової риболовлі. Ці бури бувають декількох видів. Одні одразу витягують керн, і вам залишається тільки заміряти його товщину на звичайній лінійки або рулетки. Товщину льоду вимірюють точно так само, як аналогічний параметр у будь-якого іншого предмета, тобто по найкоротшій відстані між точками на одній поверхні і на інший.
5
Керн дістають не всі пристосування подібного роду. Під рукою може виявитися звичайний коловорот, який тільки робить отвір в льоду. Прорубайте лунку сантиметрів 15-20 в діаметрі. В цьому випадку вам знадобиться саморобний вимірювальний інструмент. Він являє собою лінійку, кінець якої на рівні нульової позначки загнутий літерою "Г". Кут між довгої і короткої планками повинен бути строго прямим.
6
Опустіть вимірювач в лунку так, щоб поперечина зачепилася за нижню кромку льоду . Вимірювач тримайте строго вертикально. Позначте на довгій планці, де проходить верхня кромка льоду , і заміряйте відстань між цим поділом і короткою поперечиною.
7
Якщо вам потрібно знати, наскільки міцний лід на досить великій площі, пробурити кілька лунок. Пам'ятайте тільки, що їх не можна розташовувати дуже близько один до одного. Краще зробити їх на відстані 5 м один від одного.
Корисна порада
Навіть якщо років товстий, при пересуванні по ньому необхідно дотримуватись заходів безпеки. Якщо ви переходите водойму пішої групою, йдіть на деякій відстані один від одного і не в ногу. Обходьте місця, де впадають різні стоки, а також кущі, очерет і замети. Там лід завжди буває менш міцним. Для безпечного просування по льоду одного пішохода лід повинен бути товщиною не менше 7 см. Для пішої переправи, по якій буде ходити досить багато людей, лід повинен бути не менше 15 см завтовшки. Каток можна влаштувати на водоймі, де шар льоду не менше 10-12 см, а якщо передбачається великий наплив любителів ковзанярського спорту або фігурного катання, то краще, якщо лід буде не тонше 25 см.