Як позбутися від горобців на ділянці.

Горобці на ділянці можуть, як радувати дачників, так і створювати їм додаткові проблеми. Це залежить від періоду життя цих птахів. Так, наприклад, під час вигодовування маленьких пташенят горобці позбавляють город від комах, жуків та інших шкідників. На жаль, урожай вони подзьобати теж люблять.
Інструкція
1
Якщо птах повадилася тільки на одну або кілька грядок, а інші не чіпає, натягніть нитку між кілочками, вбитими в землю. Однак це пристосування може заважати вам у догляді за рослинами. Якщо хочете облагородити город і сад, використовуйте сітки на каркасі. З їх допомогою можна захищати не тільки грядки від навали горобців, а й плодові дерева. В останньому випадку зміцните сітку знизу, щоб птахи не могли залетіти на них.
2
Крім усього іншого, скористайтеся акустичним пристроєм, який придбайте в магазині. Подібний апарат дозволяє відлякувати не тільки горобців та інших птахів, але також кротів і полівок.
3
При бажанні ви можете змайструвати акустичне пристрій самостійно. Для цього візьміть бляшані банки з-під лимонаду або пива, виріжте з них стрічки і підвісьте. При наголосі один про одного вони будуть видавати звуки, які відлякують птахів. Та й відбивається в жерстяній стрічці сонце створює неприємні пташиному оці відблиски.
4
Для відлякування горобців розвісьте на плодові дерева магнітофонні стрічки від касет або гірлянду «дощик», що залишилася від нового року. Як не дивно, але ця система працює.
5
Не забувайте про пугало, яке ще з давніх часів встановлювали в садах і городах. Для того, щоб змайструвати лякало, візьміть: • Довгий і короткий шест; • Стара одяг; • Полотняний мішок; • Солома; • Ґудзики.
6
Отже, з'єднайте два жердини у вигляді хреста, набийте старий одяг соломою і повісьте на готову конструкцію. Тепер візьміть полотняний мішок і нашейте на нього «обличчя» лякало. Використовуйте для цього гудзики. Також набийте мішок соломою. Залишилося лише прикрасити вашого «Опудала» на свій смак і чекати результату.
7
Звичайно, є багато інших різноманітних пристосувань, які дозволять позбутися про горобців на ділянці , але всього вищепереліченого повинно вистачити для того, щоб забути про цю проблему раз і назавжди.