Як зробити тятиву для сходів. зробити сходи з тятивами.

Сходи на тятивах не відрізняється основними принципами будови від сходи на косоурах. Сходовий проріз у цих сходів має аналогічну будову. Головною відмінністю є спосіб спирання ступень. У сходах на косоурах ступні спираються на дошки зверху.
Інструкція
1
Досить широке поширення набула сходи з врізними сходинками. Суть в тому, що в тятиві робляться вирізи глибиною близько 20 міліметрів. Потім вони вставляються в проступи і подступенка. Щоб проступи щільно прилягали, пазі тятиви повинні мати рівні площини і однакову глибину.
2
Щоб не сталося перекіс конструкції, потрібно точно розмічати пази. Рекомендується використовувати шаблон. Його можна виготовити з листа фанери. Дерев'яні планки потрібно прибити з відступом в 50 міліметрів. У процесі розмітки обов'язково потрібно пам'ятати, що тятиви повинна бути дзеркальним відображенням один одного.
3
Розмаїття проступи і подступенка можна також за допомогою шаблону. Його необхідно переміщати вздовж кромки тятиви. Для цієї мети уздовж довгої кромки тятиви нанесіть опорну лінію. Вона повинна бути на відстані 50 міліметрів від кромки дошки. Коли будете робити переміщення шаблону, олівцем відзначайте лінії ступенів. Їх вершини повинна бути на опорній лінії тятиви. На кінці тятиви продовжена лінія розмітки проступки повинна повністю відповідати рівню підлоги.
4
Пази для проступей виготовляються за допомогою ручного інструменту. Однак для цієї мети можна скористатися також ручний фрезерної машиною. Неважливо, з якого матеріалу виготовляється тятива, пази під ступені потрібно буде вибирати навскоси до напрямку волокон. Щоб зробити якісний паз найкраще застосувати в роботі електроінструмент. Фрезерувати тятиви рекомендується по фанерного трафаретом.
5
Трафарет повинен бути правильно виготовлений. Для цього необхідно прибити два бруска до прямокутного шматка фанери паралельно крайках тятиви. Врахуйте, відстань між ними повинна дорівнювати ширині тятиви. Потім необхідно покласти трафарет на тятиву і нанести опорну лінію. Тепер можна зняти рейки з шаблону щаблі. Покладіть його таким чином, щоб повністю збіглися опорні лінії. Якщо необхідно, можна розширити розмір отвору на відстань, рівну відстані між фрезою і круглим фланцем фрезерної машини.