Як дізнатися струм світлодіода.

Останні досягнення в області світлодіодів внесли величезну різноманітність в асортимент цих радіодеталей. Червоні, зелені, сині, миготливі, великі і маленькі. Проте кожен тип світлодіода володіє своїми параметрами, які істотно відрізняються від іншого типу. Наприклад, ток червоних світлодіодів в більшості випадків дорівнює 20мА, а ток зелених знаходиться в межах від 5 до 20мА. У деяких випадках треба дізнатися ток світлодіода , не знаючи його характеристик.
Вам знадобиться
  • лабораторний блок живлення на 12 В, постійні резистори: 2,2 кОм; 1 кОм; 560 Ом, потужний змінний резистор на 470-680Ом, міліамперметр, цифровий вольтметр, відрізки багатожильного монтажного проводу.
Інструкція
1
Спочатку треба дізнатися полярність світлодіода . Для цього до обох електродів приєднаєте 2 відрізка монтажного проводу. З метою спрощення операції, електроди можна обрізати кусачками під гострим кутом і надіти на них відрізки монтажного проводу. Цей спосіб хороший тим, що не потрібно буде кожного разу перепоювати світлодіод, він до того ж боїться перегріву, а ізоляція буде притискати електроди до проводять жилах дроти, що дуже зручно. Потім, до одного з проводів аналогічним чином підключіть постійний резистор 2,2кОм і підключіть в довільній полярності до блоку живлення. Якщо світлодіод не загорілося, поміняйте полярність. Якщо загорівся, тут же вимкніть, промаркируйте провід, підключений до плюса блоку живлення, як «+».
2
Тепер зберіть відносно складну електричний ланцюг: постійний резистор 2,2кОм замініть на 560Ом для червоних світлодіодів, послідовно до цього ланцюга підключіть змінний резистор і міліамперметр. Паралельно світлодіоду, підключіть вольтметр, з роздільною здатністю 0,1. Встановіть змінний резистор на максимальний опір.
3
Підключіть цю ланцюг до блоку живлення відповідно до виявленої полярністю. Світлодіод буде слабко світитися.
4
Запишіть показання приладів.
5
Поступово зменшуйте опір змінного резистора і спостерігайте за показаннями вольтметра. По початку, напруга буде зростати в межах 0,3-0,5В, у відносно лінійної залежності від кута повороту змінного резистора. Буде зростати ток, яскравість світіння світлодіода теж буде збільшуватися. Записуйте показання приладів через кожні 0,1 зростаючої напруги.
6
У момент, коли напруга буде зростати в меншій мірі, ніж ток, слід припиніть зменшення опору резистора. У цей момент досягнуто оптимальний ток світлодіода , коли подальше збільшення ток а не супроводжуватиметься збільшенням яскравості світіння, а викличе лише зменшення терміну його служби.