Як сплести браслет з муліне.

Нитки муліне зазвичай застосовуються для вишивання. Яскраві кольори, міцність і підходяща товщина роблять їх відмінним матеріалом для плетіння поясів, браслетів та інших речей. Муліне можна поєднувати з бісером або намистинами. Сплести можна браслет будь-якої товщини. Почати краще з невеликого виробу, виконаного з 6 або 8 прядок.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне;
  • - шпилька;
  • - нерухомий предмет, до якого прикріплюється робота;
  • - 4 дерев'яні намистини.
Інструкція
1
Відріжте 3 нитки муліне довжиною в 6-8 разів більше передбачуваного вироби. Складіть їх удвічі. Відступите 8-10 см від початку і зв'яжіть нитки вузлом. До початку ви повернетеся трохи пізніше. Прикріпіть роботу до нерухомого предмету - наприклад, до цвяха, вбитого в край столу. Можна натягнути товсту нитку між спинками стільця і вже на ній зав'язати нитки у вузлик. Допоміжна нитка після закінчення роботи просто обрізається.
2
Для браслета найбільше підходить пряме або косе вузликове плетіння. Щоб візерунок був видний, виберіть нитки трьох різних кольорів. Розташуйте роботу так, щоб нитки одного кольору знаходились поруч. Візьміть пасмо, яка знаходиться з лівого краю. Звідти її на сусідню нитку, потім під неї і протягніть в утворену петлю. Для другого вузлика цю ж нитку проведіть спочатку під сусідній, потім над нею і знову в петельку.
3
Точно так же зав'яжіть по 2 вузлика цієї ж ниткою на всіх інших. Закінчивши ряд, відпустіть цю нитку і те ж саме робіть наступної, яка тепер стала крайньою з ліва. У вас вийде 2 ряди, сплетених ниткою одного кольору.
4
Закінчивши другий ряд, зробіть 2 ряди нитками іншого кольору, потім - наступного. Так міняйте кольору, поки не сплете браслет до потрібної довжини. Після закінчення останнього ряду зав'яжіть всі нитки у вузол.
5
Розділіть плетіння на 2 частини так, щоб у кожній виявилися нитки всіх кольорів. Сплетіть 2 звичайні кіски з трьох прядок. До кінця прикріпіть дерев'яний намистини. Поверніться до початку плетіння і зробіть з іншого боку точно такі ж кіски, що закінчуються намистинами.
6
Можна застосувати і пряме плетіння. У цьому випадку перша нитка повинна бути в 3-4 рази довше за інших. Інші пасма відповідають довжині власне браслета з урахуванням кісок, плюс ще кілька сантиметрів на те, щоб косички не вийшло занадто короткими.
7
Точно так само, як і при першому способі, зв'яжіть нитки вузлом, відступивши від краю на довжину, трохи більшу розміру косички. Вирівняйте кінці всіх ниток. Найдовша повинна при цьому виявитися крайньою зліва.
8
Як і в косому плетінні, зробіть перший ниткою 2 вузлика на сусідній, потім на третій, четвертій, п'ятій і шостій. Другий ряд плетіть цієї ж ниткою в зворотному напрямку. Всі інші ряди також виконуються цій пасмом, саме тому вона і повинна бути довше.
9
Зав'язки можна зробити точно такі ж, як і при першому способі. Але можна почати і закінчити плетіння не двома, а однією кіскою. У кожну пасмо візьміть нитки одного кольору. Замість дерев'яних намистин можна взяти пластмасові або керамічні.