Як навчити дитину ліпити й малювати.

Заняття творчістю - це не тільки відмінний метод самовираження дитини , але і допомогу в його гармонійному розвитку. Не буває нездатних дітей, у кожного дитини є свій талант. Як же навчити дитини малювати і ліпити?
Вам знадобиться
  • Пальчикові фарби, фломастери на водній основі, тригранні кольорові олівці, воскові крейди, пензлики, ватман, альбомні листи, пластилін, солоне тісто, картон.
Інструкція
1
Помічайте здібності малюка і допомагайте йому їх розкрити. Якомога раніше розвивайте в дитині творче начало. Найкраще для цього підійдуть уроки малювання, які перетворюйте в захоплюючу гру. У грі малюк буде відчувати себе нарівні з дорослим. У дитини , що займається ліпленням, розвивається емоційна сфера, уява, образне мислення, почуття форми і кольору, смак, дрібна моторика і розумова діяльність.
2
Перший етап образотворчої діяльності малюка може початися до виповнення дитині одного року, коли його кулачки вже в змозі взяти в руки олівець і зобразити каляки-маляки. Створіть своїй дитині сприятливий клімат для малювання. Для цього хваліть малюка за кожне самостійно зображене плямочка, мазок або лінію.
3
Як навчити дитини малювати, якщо він ще погано концентрує свою увагу? Допоможіть йому - домальовуйте його начерки. Проявляйте свою фантазію і не заважайте це робити дитині. Коли додаєте нові елементи до малюнка, то пояснюйте свої дії вголос. Заодно можна розповідати малюкові віршики-потішки, невеликі казки. Звертайте увагу дитини на результат роботи.
4
Чи не домагайтеся, щоб дитина повторював за вами в точності всі лінії. Малювання має приносити задоволення, а не перетворюватися на нудне заняття. Не обмежуйте дитини , намагайтеся урізноманітнити техніки образотворчої діяльності. Для цього використовуйте монотипії, діатіпію, граттаж, ніткопісь, кляксографія, розбризкування, роздування плям, трафарети. Не змушуйте малюка доробляти роботу, не вказуйте на помилки. Хай займається малюванням за столом, поки процес його захоплює. Заняття в перший час не повинно перевищувати 5-10 хв. Всі помилки можна виправити, коли малюк стане старше. Зараз же головне завдання батьків - прищепити йому любов до малювання.
5
Першими інструментами малюка стають його ручки, вимазані пальчиковими фарбами. За допомогою цих нешкідливих для малюків фарб зображайте разом з дитиною листя на деревах, і восьминогів, і метеликів, і багато іншого. В якості фарб можна використовувати фруктові йогурти і пюре і соки. Так само іноді під наглядом давайте йому малювати пензликами за допомогою гуаші та акварелі. А так же кольоровими олівцями і фломастерами на водній основі. Олівці придбайте дуже зручні для тримання їх у дитячій руці - тригранні або воскові.
6
Як навчити дитини ліпити, якщо він звик все тягнути в рот? Купуйте спеціальний пластилін для малюків, який не прилипає до рук і не брудниться. Спочатку спробуйте ліплення з солоного тіста. Ліплення дуже допомагає вдосконаленню координації рухів пальчиків малюків, а відповідно має великий вплив на розвиток мови. Покажіть дитині, як ліпити ковбаски, намистинки, скріплювати їх між собою. Спробуйте техніку аплікації за допомогою пластиліну. Композицію прикрасьте природним або підручним матеріалом - гудзиками, горохом, квасолею або макаронами.
7
Поводьтеся до кожної роботи малюка: вставляйте їх в рамочку, вивішують на стіну. Якщо робіт стає дуже багато, їх можна періодично міняти. Якщо малюк не хоче малювати чи займатися ліпленням, то самі почніть захоплено цим займатися. Дитині зазвичай цікаво все, чим займаються дорослі. Чим раніше станете залучати свого малюка до творчості, тим краще для його розвитку. Нехай заняття творчістю перетворяться для малюка в яскраве свято.
Зверніть увагу
Щоб уникнути отруєння або потрапляння дитині в рот дрібних предметів - всі заняття творчістю повинні проходити під контролем батьків.
Корисна порада
Весь процес ліплення та малювання для малюка повинен бути наповнений тільки позитивними емоціями.