Як шити пілотку. пілотки своїми руками з тканини.

Пилотка - обов'язкова частина багатьох видів форменого одягу, і не тільки військової. Деякі фірми прагнуть вводити свою уніформу, і такий головний убір може виглядати дуже елегантно на жіночій голові, особливо в поєднанні з гарною зачіскою. Популярні пілотки і серед дітей. Колись вони були частиною піонерської форми. Піонерські пілотки потрапили в Радянський Союз з Іспанії, тому й називали їх «іспанками». Військова пілотка і «іспанка» шиються по різних викрійками.
Вам знадобиться
  • -30 см тканини при ширині 140 см;
  • - щільний папір;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - швейна машинка;
  • - голки;
  • - нитки;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - праска.
Інструкція
1
Для обох пілоток необхідно зняти 2 мірки: обхват голови і висоту головного убору. Обхват голови розділіть на 2. Для «іспанки» побудуйте прямокутник, довжина якого дорівнює напівобхвату голови, а ширина - висоті пілотки. Додайте ще по 0,2-0,3 см з кожного боку, щоб пілотка надягала вільно.
2
Для викрійки військової пілотки проведіть на міліметрівці горизонтальну лінію і відкладіть на ній полуобхват голови. Вниз відкладіть 5-7 см на поля, а вгору - 2 рази по 5-7 см і 1 раз 9-10 см. Проведіть через ці точки лінії, паралельні нижньої. За ним ви будете загортати поля і закладати складки. По нижній лінії полів відкладіть в обидві сторони рівні відрізки по 2-3 см. На кожній лінії складок збавте по 1 см всередину пілотки. З'єднайте кінці всіх ліній плавною кривою, щоб пілотка трохи звужувалася догори. Додайте з кожного боку пару міліметрів (не рахуючи припусков). Виріжте викрійку.
3
Виріжте викрійку. Викроїте для кожної пілотки 4 однакових деталі. Краще лекало обвести 4 рази і зробити однакові з усіх боків припуски. Лінії повинні вийти на виворітного стороні.
4
Накладіть лекало на деталь «іспанки» і заутюжьте припуски на виворітну сторону. Те ж саме зробіть на всіх інших деталях. Класична «іспанка» шиється по лицьовій стороні.
5
Складіть разом виворітними сторонами 2 прямокутника, один з яких призначений для верхньої частини, а другий - для підкладки. Поєднайте нижній шов, змітайте його і прострочіть по самому краю. Те ж саме зробіть з іншою парою.
6
З'єднайте половинки, поєднавши інші зрізи. Точно так же змітайте деталі по трьом сторонам і сострочіть дуже близько до краю. Якщо зробити підкладку і верх з тканини різних кольорів, вздовж бокового і верхнього швів вийде кантик. Прикрасити «іспанку» можна пензликом або емблемою. Пензлик в колір кантика пришивають в верхній передній кут, емблему - посередині переднього шва.
7
На деталях військової пілотки швом «вперед голку» намітьте поля і складки. Складіть кожну деталь «гармошкою» по лініях складок. Підігніть нижні зрізи на виворітну сторону і теж заутюжьте. Точно так само, як і при виготовленні «іспанки», сострочіть попарно деталі внутрішньої і зовнішньої сторін. Строчите дуже близько до краю, на відстані приблизно 0,2 см.
8
Відверніть і заутюжьте поля. Зберіть пілотку, поєднавши і прострочити решта зрізи. Якщо того вимагає форма, прикріпіть емблему. Закріпіть поля і складки декількома непомітними стібками.
Зверніть увагу
Висота і глибина складок військової пілотки встановлюється експериментально. Зробіть приблизну викрійку з паперу, спробуйте її скласти по намічених лініях і приміряти.