Як зробити класичну гітару.

Створити музичний інструмент вдається творчим і терплячим особистостям. Залежно від уподобань, майстер сам вибирає порядок складання інструменту, форму та дизайн, тому що в гітарному майстерності не закріпилася жорсткі традиції. Ви можете самі експериментувати з формою головки, корпусом, підставкою, видом канта. Безумовно, певна послідовність виконання робіт все-таки існує.
Інструкція
1
Підберіть брусок для грифа. Гриф гітари може бути рівним або мати прогин, який дуже складно сформувати, тому вам краще зупинитися на першому варіанті. Випряміть гітарний гриф. Для цього вирівняйте і зашкурьте тіло накладки, попередньо визначивши, наскільки гриф прогнуть. Оцінюйте з натягнутими струнами, щоб гриф отримував стандартну навантаження. Використовуйте нормальний натяг 50 кг.Еслі ви хочете, щоб гриф зовсім гнувся з натягнутими струнами, то використовуйте високоякісну деревину з жорсткою накладкою (чорне, ебенове дерево).
2
Застосовуйте для роботи з грифом циклю і наждачний папір, ні в якому разі не рубанок. Постійно дивіться уздовж грифа з обох сторін, відзначайте рівну і нерівну поверхню.
3
Виготовте деки. Дека складається з двох частин, шов припадає на середину гітари. Слідкуйте, щоб матеріал для грудня гітари був надійно витриманий, а верстви дерева йшли вздовж габаритів заготовки. Заготівля для грудня складається з двох тонких пластин дерева, які в ідеалі є поздовжніми частинами однієї дошки. Форму виберіть за шаблоном.
4
Підберіть дерево для пружини веерной системи, верстви пружини повинні стояти на деці, тому використовуйте дрібношарову і максимально радіальну деревину. Підійде ялина або кедр.Ріпи робіть із заготовок з перетином 20х10 мм. Вирахуйте їх довжину від точки приклеювання і своїм корпусом.
5
Тепер займіться футера. Шари верхнього футера розташовуйте на деці уздовж його довжини. Можете використовувати обрізки заготовки для груд. Встановіть нижній футер, який зміцнює склейку обох частин дека, стежте, щоб у ньому, навпаки, шари розташовувалися поперек зміцнює шва. Для внутрішнього футера теж можете взяти обрізки заготовки дек, тільки відрізуйте планку з торцевої часті.Сделайте підставку з міцного матеріала.Виберіте матеріал для нижнього поріжка гітари. Ідеальним варіантом є кістка, яку можна купіть.Сделайте обичайки з будь-якого щільного матеріалу, краще, якщо матеріал обечаек збігається з матеріалом дна.
6
Зігніть обичайки методом нагріву і змочування деревини. Верхній і нижній Кльоц, контробечайкі, канти і розетку краще купити готовим. Дно гітари виготовте з такої ж заготовки, як і деку. Тепер зберіть всі деталі і склейте в зручній для вас послідовності.