Як вирішувати конфлікти з дітьми.

Коли дитина вступає в період перехідного віку, він часто висловлює протест з приводу, і дорослим буває дуже непросто знайти підхід до нього. Постарайтеся зберігати терпіння, навчитеся не тільки слухати, а й чути своїх дітей, адже ви, дорослі, набагато мудріше.
Інструкція
1
Ні в якому разі не з'ясовуйте стосунки з вашими дітьми за допомогою криків і скандалів. Дитина вас просто не почує в такій ситуації і не зможе зрозуміти вашої позиції з приводу того чи іншого питання. Він лише ще більше замкнеться в собі і буде надходити наперекір вам.
2
Краще в спокійній обстановці обговоріть з ним спірні питання. Але не прагніть насильно нав'язати дітям свою думку. Вислухайте їх, і тільки потім розкажіть про те, як ви бачите цю ситуацію.
3
Уникайте нотацій і моралей. Набагато більший ефект може мати відверта розповідь про ваші подібних юнацьких поглядах і переконаннях. Дитина відчує в вас споріднену душу і зможе довіритися вам, сподіваючись на розуміння.
4
Чи не демонструйте своєї переваги. Уникайте зарозумілості в спілкуванні зі своїми дітьми , адже це найдорожчі для вас чоловічки, які чекають від вас не претензій, а любові, ласки, турботи і співчуття.
5
Не починайте розмову з обвинувачень. Краще скажіть дитині про свої переживання з приводу його некоректної поведінки або поганої успішності. Повідомте йому про те, що ви хотіли б йому допомогти порадою чи ділом.
6
Спробуйте встати на сторону дитини і подивитися на спірне питання з його позиції. Можливо, ви зможете визнати, що і він у чомусь правий. Навчіться визнавати свої помилки і говорити про це дітям.
7
Не переходьте під час сварки на образи, якщо не хочете почути грубість на свою адресу. Зберігайте холоднокровність і тверезий розум, вчіться тримати себе в руках.
8
Ні в якому разі не застосовуйте фізичну силу по відношенню до своїх дітей. Цим ви тільки продемонструєте свою слабкість і остаточно зруйнуєте довірчі і добрі відносини з ними. Крім того, подумайте про те, що ваші діти не завжди будуть слабкими і беззахисними. І якщо ви хочете, щоб відносини будувалися на повазі і на довірі, а не на страху і насильстві, якщо ви хочете, щоб в старості вас любили, берегли і цінували, ставитеся так само до своїх дітей.
9
Не забувайте говорити дитині, що ви його любите і зрозумієте і прийміть за будь-яких обставин. Тоді він зможе завжди вам довіритися, і ви зможете уникнути конфліктних ситуацій.