Сигналізація для квартири: Як поставити систему.

Щоб уберегти квартиру від грабіжників, броньованих дверей і складного замка може бути недостатньо. Особливо, якщо господарі їдуть на тривалий термін. Для проникнення в квартиру винайдено безліч технічних засобів, а й для охорони приміщення їх теж не мало. Встановити охоронну сигналізацію не складно, і на відміну від позавідомчої охорони варто буде дешевше.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - сирена;
  • - контролер;
  • - дроти;
  • - датчики для всіх рубежів захисту.
Інструкція
1
Продумайте можливі варіанти проникнення зловмисника в квартиру . Зобразіть на папері схематичний план приміщення. Позначте на ньому точки установки датчиків. Це можуть бути датчики акустичні, руху, магнітоконтактні для вікон і дверей. Можна встановити і датчик диму на випадок пожежі, спрацьовування сирени в такому випадку буде не зайвим.
2
Оберіть місце встановлення обладнання, непомітне для передбачуваного грабіжника. Контролер і акумулятор встановіть в середині приміщення, подалі від дверей і в поза зоною досяжності сторонніх відвідувачів. Сирену встановіть одразу біля вхідних дверей, щоб при спрацьовуванні вона відразу оглушила і налякала злочинця, змусивши його відступити, а в разі пожежі була добре почута сусідами.
3
Визначтеся зі способом і місцем кріплення кабелю. Краще заховати його в стіні, прорізавши канавки. Якщо встановлені підвісні стелі, заховайте проводку під них. Не розміщуйте кабель охоронної сигналізації поряд з іншими проводами в приміщенні - відстань між ними менше двадцяти сантиметрів може спричинити перешкоди і помилкове спрацьовування сигналізації. Якщо ремонт вже зроблений, зробіть кабель-канал.
4
Проведіть монтаж кабелю: з'єднайте кожен датчик з контроллером проводами. Якщо спеціальний кабель відсутній, використовуйте виту пару.
5
Ознайомтеся з інструкцією до контролера. Уважно вивчіть розділ, присвячений установці системи і першому підключенню. Запрограмуєте контролер сигналізації, як вказано в інструкції і встановіть настройки.
6
Після програмування контролера згідно інструкції підключіть до нього датчики і сирену. Відключіть контролер і перевірте роботу по черзі кожного датчика. Протестуйте роботу системи.
Зверніть увагу
Проінформуйте домочадців про особливості роботи системи, розташуванні датчиків і способах відключення сирени в разі спрацювання.
Корисна порада
В зв'язці в сигналізацією можна встановити систему відеоспостереження. Включаючись при спрацьовуванні датчика, він буде фіксувати зображення зловмисника на цифровий або аналоговий носій, що може допомогти в затриманні грабіжника.