Як відрізнити розчин від суспензії.

Справжні розчини від суспензій відрізняються розміром частинок дисперсної фази. Але властивості у них різні. Наведемо властивості, за якими розчини і суміші можна відрізнити один від одного.
Вам знадобиться
  • Початкові знання про класифікацію дисперсних систем, поняття «дисперсна фаза» і «дисперсная середовище».
Інструкція
1
Перед вами стоять склянки з рідинами. Потрібно визначити, що перед вами - розчин або суспензію. Завдання це досить нескладна. Давайте спочатку розмежувати поняття розчину і суспензії. Істинним розчином називається система з розмірами частинок розчиненої компонента менше 1 * 10 ^ -9 метра. А розмір часток у суспензії набагато більше, порядку 1 * 10 ^ -6 метра. Тому можна сказати, що розчин від суспензії відрізняється розміром містяться в них частинок.
2
Але яким же чином можна розрізнити розчин від суспензії на око? По-перше, справжні розчини прозорі, хоча і можуть бути пофарбовані. Згадайте розчин мідного купоросу блакитного кольору.
3
Взвесь ж, навпаки, непрозора. Уявіть каламутну суспензія, яка утворюється при перемішуванні глини з водою.
4
При стоянні під дією сили тяжіння частинки суспензії осідають. Відрізок часу, необхідний для такого осадження, може бути як незначним, так і досить тривалим. Все буде залежати від розміру дисперсних частинок. Чим вони більші, тим швидше відбувається осадження під дією сили тяжіння.
5
Частинки розчину ніколи не осядуть під дією сили тяжіння. Вони настільки малі, що дія хаотичного теплового руху тут набагато сильніше.
Зверніть увагу
Взагалі поняття розчинів і суспензій досить широке. У даній статті розглянуті системи, дисперсним середовищем яких є рідина. Детальна класифікація дисперсних систем наведена в джерелі нижче.
Корисна порада
Існують дисперсні системи, розмір часток яких порядку 10 ^ 6 - 10 ^ 9 метра. Вони називаються колоїдними розчинами. Прикладом може служити звичайне молоко. Ці системи мають проміжні властивості між розчинами і суспензіями. Частинки колоїдного розчину розсіюють світло. У зв'язку з цим можна спостерігати каламутність у відбитому світлі (опалесценция) і світлий конус при пропущенні пучка світла в темному приміщенні (ефект Тиндаля).