Як починати при вишивці хрестом.

Вишивка хрестом - мабуть, найпопулярніший вид вишивки. Він не вимагає спеціальних навичок і простий у виконанні. Не обов'язково навіть придумувати сюжет - достатньо взяти готову вподобану схему.
Вам знадобиться
 • -канва;
 • -ніткі мулине;
 • -пяльцы;
 • -иголка;
 • -ножницы;
 • -схема малюнка
Інструкція
1
Для початку виберіть рисунок для вишивання хрестиком. Початківцям підійде схема скромних розмірів з невеликою кількістю стібків і квітів. Виконавши просту роботу, ви отримаєте мінімальні навички і визначитеся, чи подобається вам в принципі ця діяльність і чи хочете ви продолжать.Конечно, якщо ви повні рішучості відразу виконати велику вишукану картину, це буде цікавіше. Але вам знадобиться багато мотків ниток різних кольорів і чимало терпіння, адже така робота може зайняти не один місяць. Запитайте себе, чи готові ви до цього.
2
Визначившись з малюнком і схемою, запасіться необхідними матеріалами. Придбайте потрібну кількість ниток муліне відповідних кольорів. Купуйте нитки однієї фірми, щоб картина виглядала однорідною і гармонійної (нитки різних фірм можуть відрізнятися по товщині і зовнішнім виглядом). Якщо ви можете собі це дозволити, вибирайте нитки хорошої якості від престижного виробника. Так ваша картина збережеться надовго, а кольору залишатимуться яскравими і насищеннимі.Вишівка хрестом може виконуватися і на звичайній тканині, але зазвичай для неї використовують канву. Це наскрізна сітчаста тканина, лляна або бавовняна. Ножиці використовуйте маленькі - вони удобнее.Пріобретіте тупі на кінці голки з подовженим вушком, зазвичай вони продаються як голки для вишіванія.Для зручності приготуйте пяльци, в яких фіксується і натягується тканина під час роботи. Вони бувають дерев'яні та пластмасові, круглі і овальні. Деякі можна надалі використовувати як рамку.Еслі ви не хочете витрачати час на пошук підходящої тканини та ниток, придбайте готовий набір для вишивки хрестом - там вже буде і канва потрібного розміру, і нитки потрібних кольорів і довжини.
3
Приступайте до вишивці . Залиште декілька сантиметрів канви з кожного боку малюнка, щоб можна було потім вставити роботу в рамку. Виберіть елемент, з якого хотіли б почати (хоча новачкам часто радять починати з центру). Візьміть нитку потрібного кольору, зазвичай її складають удвічі. Візьміть нитку в два рази довше необхідного відрізка, складіть навпіл, кінчиками вставте у вушко голки. Щоб закріпити нитку на тканині, піддіньте центр клітини канви, витягніть нитку і введіть голку в складений кінець нитки. Таким чином, місце кріплення залишається незаметним.Простой хрестик складається з стібка вперед і стібка тому. Пропустіть нитку зліва направо по діагоналі, поверх двох ниток канви. Застроміть голку під подвійну поперечну нитку вертикально. Повертаючись назад, зробіть такий же стібок справа наліво. Отримані два стібка - це і є простий крестік.Когда нитка закінчується, закріпіть її зі зворотного боку вишивки і пропустіть під останні кілька стібків.
Зверніть увагу
Бажано випрати і попрасувати канву до вишивання - після роботу все одно доведеться прати, а вона може сісти в розмірах
Корисна порада
Освоївши простий хрестик, ви можете потім навчитися виконувати й інші види - подовженим хрестиком, прямим, подвійним, зірочкою і т.д.
Вишивання хрестом - один з найпоширеніших видів рукоділля. Цьому не складно навчитися, але якість роботи залежатиме від того, наскільки точно виконані вимоги обраної схеми.
Вам знадобиться
 • - тканина або канва;
 • - малюнок;
 • - пяльци;
 • - муліне;
 • - голка;
 • - ножиці.
Інструкція
1
При вишиванні хрестом завжди вибирайте основу з рівною кількістю ниток по висоті і ширині. Початківцям вишивальницям краще використовувати канву - спеціально призначену для вишивки тканину.
2
Для зручності краще натягніть роботу на п'яльці - спеціальну рамку для вишивання.
3
Підготуйте нитки муліне і голку для вишивання. Моток муліне складається з 6 окремих ниток. Довжина близько 8 м. Хрестики виконуйте в кілька ниток: кількість складань може бути різним, але краще щоб їх було 2-3.
4
При вишиванні не зробите вузликів. Виконуйте кріплення нитки під стібками, щоб заховати кінчик, як на початку вишивання, так і в кінці.
5
Рядок з хрестиків вишивайте в два прийоми: спочатку вишивайте в потрібній кількості строчку з нижніх стібків, потім закінчуйте хрестики верхніми стібками. Намагайтеся відразу звикнути виконувати нижні стібки хрестиків від верхньої лівої сторони до нижньої правої. Якщо все верхні стібки будуть лежати в одному напрямку, тоді вишивка буде більш наочна.
6
Зручніше вчитися вишивці, коли на тканині вже завдано кольоровий малюнок. Починаючої умільці залишається тільки зашивати різнокольорові квадратики нитками, відповідного кольору.
7
При використанні символьної схеми доведеться витратити трохи більше часу. Певний символ відповідає хрестиками кожного кольору. Виберіть один символ і, слідуючи схемою, вишивайте візерунок ниткою відповідного кольору. Поступово переходите від ділянки одного кольору до іншого. Для зручності можна викреслювати олівцем вишиті місця зі схеми, щоб не відволікатися від залишилася роботи.
Зверніть увагу
Чим вище номер канви, тим дрібніше виходять хрестики.
Корисна порада
Не беріться відразу за роботу великого масштабу. Для початку краще зупинитися на невеликому дитячому малюнку, візерунку. Бавовняну нитку для роботи беріть довжиною по лікоть.