Як зробити керамзитобетонні блоки. Керамзитні блоки своїми руками.

Незамінним матеріалом для зведення невеликих будов вважаються керамзитобетонні блоки. Через те, що за своїми розмірами вони трохи більше традиційного будівельного каменю, використання даних блоків дозволяє значно скоротити час, витрачений на зведення будівлі.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - пісок;
  • - керамзит;
  • - цемент;
  • - вибростанок;
  • - сталева пластина.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні для виготовлення керамзитобетонних блоків складові (пропорція їх співвідношення наступна: пісок - 3 частини, вода - від 0,8 до 1 частини, цемент - 1 частина і 6 частин керамзиту). Залийте в бетономішалку воду, додайте керамзит, а після цемент і пісок. Перемішуйте всі ці компоненти протягом декількох хвилин. Після відключення бетономішалки отримана суміш повинна бути такої концентрації, щоб її можна було взяти в руку, тобто, вона повинна бути і не рідкою, і не розвалюється в руках.
2
Сформуйте керамзитобетонний блок в вибростанка. Для цього в формовку помістіть сталеву пластину і засипте необхідне для заповнення формовки кількість керамзитобетонної суміші. Потім увімкніть двигун для вібрації верхньої частини вибростанка. Видаліть надлишки керамзитобетонної суміші.
3
Щоб підняти сталеву пластину зі сформованим керамзитобетонні блоки, покрутіть рукояткою вибростанка. Надішліть готовий блок на сушку.
4
Сушіть керамзитобетонний блок протягом двох діб. Як правило, через цей час блок буде готовий.
5
Після сушіння блоків зніміть сталеві пластини і блок готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pVIZsdseb7Y
Зверніть увагу
При виготовленні керамзитобетонних блоків використовуйте тільки самі високоякісні компоненти.
Корисна порада
Для приготування керамзитобетонних блоків використовуйте керамзитовий пісок: він забезпечує максимальну теплопровідність. Разом з тим, цей складників дозволяє будовам, зведеним з керамзитобетонних блоків, накопичувати сонячну енергію, а потім рівномірно розподіляти тепло. Зважаючи на це, в побудованих з керамзиту будівлях влітку не жарко, а взимку не холодно. Що ж стосується керамзиту, то краще використовувати матеріал дрібної фракції, тому як дрібнофракційний керамзит забезпечить покращену геометрію будівельного блоку.
Досить часто при зведенні будинків використовуються блоки з керамзитобетону . Такі блоки можна придбати в будівельних магазинах. Якщо ж немає такої можливості, то можна виготовити їх самостійно.
Інструкція
1
Своїми руками можна виготовити блоки практично будь-яких кольорів. Для цього тільки потрібно застосувати декоративні добавки. За допомогою трафаретів можна зробити будь-який малюнок на блоках. Також чудово будуть виглядати вставки їх осколків дзеркал, скла, облицювальної плитки і гальки. У саморобних блоків є перевага, яка полягає в зменшеному витраті основних матеріалів за рахунок різного роду «вставок» з пустотілих предметів, таких як пляшки, бляшані банки, шматки пінопласту.
2
У першу чергу потрібно визначитися з призначенням саморобних блоків. Саме від цього повністю залежать розміри, склад бетону, якість лицьової поверхні. Приміром, блоки для цоколя повинні бути зроблені з важкого бетону. У такому випадку заповнювачем є щебінь і відходи від обробки металу. На 1 м3 вам знадобиться 300 кг цементу, 600 кг піску, 1200 кг щебеню, 200 літрів води. Через 28 діб у бетону повинна бути міцність, рівна 150-160 кгс/см2.
3
Блоки зовнішніх стін найкраще робити з декоративним фактурним шаром. Для цієї мети на підкладку необхідно настелити поліетилен, лінолеум, клейонку і встановити опалубку. На дно даної форми необхідно укласти уламки керамічної плитки, розлите кольорове скло, осколки дзеркал і гальку. Після цього потрібно залити рідким цементним розчином. Розчин робиться з 3 частин дрібного річкового піску, 1 частини портландцементу, 1/4 частини барвника. Щоб було хороше зчеплення декоративного шару з розчином, краще всього додати клей ПВА.
4
Після того, як виконана заливка декоративного шару, можна приступати до приготування бетону для «ядра» блоку. Склад такий же, як для цоколя. В опалубку потрібно закласти різні пустотілі предмети. В одну форму розміром 25X25X20 буде входити приблизно 5 пляшок ємністю 0,5 л. Після того, як весь обсяг заповнений, потрібно урівень загладити поверхню. Бетонна суміш повинна бути добре ущільнена. Стіни та перегородки найкраще зводити з блоків, які зроблені на основі керамзиту, шлаковой пемзи та інших легких матеріалів, у які додані тирсу або стружки. У таких блоків малу вагу, до того ж вони міцні і мають відмінні теплоізоляційні властивості.