Як записати відеоролик.

Далеко не у всіх комп'ютерних іграх присутня функція відеозапису, в той час як кожен поважаючий себе гравець не проти увічнити свої геймерські подвиги. Виходом з цієї ситуації бачиться використання програм для захоплення відео, до стану яких можна зарахувати і Fraps.
Вам знадобиться
  • - програма Fraps
Інструкція
1
Перед тим, як використовувати Fraps, розберіться з його налаштуваннями і відрегулюйте його, що називається, під себе. Інтерфейс програми представляє собою чотири основні вкладки: General, FPS, Movies і Screenshots. Далі більш детально про ті з них, які знадобляться вам в процесі запису відео або допоможуть зробити цей процес більш зручним. Якщо бути більш точним - про всіх, крім Screenshots.
2
На вкладці General всього три настройки. Якщо поставити галочку біля Start Fraps minimized, після запуску програма відобразиться тільки в треї. Якщо біля Fraps window always on top, то вікно програми буде постійно висіти поверх інших вікон. Галочка поруч з пунктом Run Fraps when Windows starts означатиме, що програма буде відкриватися щоразу разом з запуском операційної системи.
3
На вкладці FPS знаходяться налаштування відображення на екрані кількості кадрів в секунду (FPS - frames per second). Під час запису відео цей показник може знадобитися, щоб визначити, наскільки якісним вийде результат. Приміром, якщо FPS дорівнюватиме 5-10 (враховуючи, що для людського ока оптимальний варіант - 24), то відео вийде смиканим і тому несмотрібельним. В поле Overlay Corner, яке має вигляд чорного квадрата з білою облямівкою і закругленими краями, можна вказати кут, в якому буде знаходитися показник FPS. Зверніть увагу на пункт Disabled - якщо зробити його активним, показник FPS НЕ показуватиме ніде. В поле Overlay Display Hotkey можна задати клавішу, при натисканні на яку вищевказаний кут мінятиметься. Переконайтеся, що не поставлена галочка біля Stop benchmark automatically after ... seconds, щоб уникнути пропадания показника FPS через певний час.
4
Вкладка Movies містить настройки безпосередньо самої відеозапису. В поле Folder to save movies in вказана директорія, в яку будуть зберігатися записані ролики. Якщо натиснути на View, то зазначена директорія відкриється, якщо на Change, з'явиться вікно для її зміни. В поле Video Capture Hotkey вкажіть клавішу, при натисканні якої буде здійснюватися початок і завершення запису. Переконайтеся, що ця кнопка не збігається з тією, яка відповідає за якесь важливе дію в грі. У правій частині вкажіть кількість FPS, з яким буде записуватися відео. Якщо ви надалі плануєте створити на відео шикарне slo-mo, краще ставте побільше, наприклад 100, тільки майте на увазі, що в цьому випадку від вашого комп'ютера потрібно чимала продуктивність. Пункти Half-size і Full-size відповідають за якість запису. Якщо ви хочете, щоб відео було зі звуком, поставте галочку біля Record sound.
5
Перед запуском гри переконайтеся, що ви не забули відкрити Fraps. Бо якщо відкрити його після запуску, він не працюватиме. Щоб почати запис, натискайте клавішу, яку ви вказали в полі Video Capture Hotkey.