Як визначити відстань до Сонця.

Всі вимірювання космічних відстаней будуються на астрономічної одиниці - середній відстані від Землі до Сонця . Але як визначати відстань до об'єкта, до якого не дотягнеться жоден вимірювальний інструмент?
Інструкція
1
Спроби виміряти відстань від Землі до Сонця робилися ще в Стародавній Греції (Аристарх Самоський), але назвати їх точними було важко. У XVII столітті це відстань вимірювалося за допомогою методу паралакса (різниці положення об'єкта відносно віддаленого предмета в залежності від положення спостерігача). Був визначений горизонтальний паралакс Сонця - кут, під яким з Сонця , що знаходиться на горизонті, видно перпендикулярний променю зору радіус Землі. Надалі всі дослідження базувалися на довжині радіуса Землі.
2
У 1672 році було визначено відстань від землі до Марса, який в цей час розташовувався в діаметрально протилежною Сонцю точці. Тригонометричні закони, що дозволяли обчислити відносні відстані планет, виражені в частках відстані Земля-Сонце, були відомі, і з їх допомогою було обчислено власне відстань від Сонця до Землі. На той момент це було максимально точне значення - 138 500 000 кілометрів.
3
Згодом астрономічну одиницю намагалися визначити багато разів, беручи за основу обчислень відстань від Землі до Венери, але оскільки спостерігачів було досить багато, а вимірювання відрізнялися високою складністю, різнобій в отриманих значеннях виявився дуже великий . В кінці XIX століття за допомогою вимірювання зміщень видимих положень зірок було обчислено більш точне значення - 149, 5 млн кілометрів.
4
Друга половина XX століття принесла з собою науково-технічну революцію, а з нею розвиток радіотехніки. Саме радіолокаційний метод (при якому в сторону небесного тіла посилають короткочасний імпульс, приймають відбитий сигнал і на основі швидкості поширення радіохвиль і часу проходження сигналу в обидва напрямки визначають відстань до цього тіла) дозволив обчислити відстань від Землі до Сонця максимально точно в різні пори року і вивести середнє значення, рівне 149597870 км.