Як в'язати шкарпетки з фото.

В'язання - одне з найдавніших занять людства. Це доводить знайдений в одній з єгипетських гробниць маленький в'язаний шкарпеточку. Донині люди захоплюються цим мистецтвом. І одне з перших, чому вчаться новачки у в'язанні - як в'язати шкарпетки .
Вам знадобиться
  • Пряжа, набір панчішних спиць (набір з п'яти спиць), сантиметрова стрічка, гачок
Інструкція
1
Перед початком роботи зніміть 4 мірки: 1. Окружність ноги по гомілці (цю мірку знімаємо в тому місці, де приблизно повинна починатися гумка вашого носка) .2. Окружність ноги по под'ему.3. Висота п'яти (вимірюється від точки під щиколоткою до пола.4. Довжина стопи від початку п'яти і приблизно до середини великого пальца.Теперь складіть показники першої мірки і другий. Наприклад, окружність гомілки 23см, а підйому - 25см.23 + 25 = 48Вичісліте середньоарифметичне чісло48: 2 = 24Такім чином, ми дізналися середній обсяг ноги, він дорівнює 24см.
2
Тепер потрібно дізнатися скільки необхідно набрати петель. Для цього обчисліть щільність в'язання наступним чином: На спиці, якими будете в'язати наберіть деяку кількість петель, наприклад 10, пряжею яку ви обрали для в'язання носок.Провяжіте кілька рядів лицьової гладью.Пріложіте до зразка сантиметрову стрічку і подивіться, скільки петель у вас вийшло на 1см.В нашому прикладі 1см = 2,5 петлі.Вичісліте потрібну кількість петель. Для цього число петель рівне 1см (у нашому прикладі це 2,5 см) помножте на середньоарифметичний обсяг ноги (у нас це 24см) 2,5 * 24 = 60 - це число петель, яке необхідно набрати для в'язання носка з нашого прикладу. У вас може вийти зовсім інше значення.
3
На 2 спиці наберіть 60 петель.
4
Починайте в'язати гумку носка. Як правило, гумка в'яжеться 1 * 1 (1 лицьова, 1 виворітна) або 2 * 2 (2 лицьових, 2 виворітних). Пров'яжіть перший ряд, розподіляючи всі петлі на 4 спиці, щоб на всіх спицях вийшло однакову кількість петель. Тобто пров'яжіть 15 петель, візьміть другу спицю, на неї пров'яжіть наступні 15 петель, візьміть наступну спицю ... і так далі до кінця ряду. Таким чином, виходить:
5
З'єднайте спиці кругом.
6
Продовжуйте в'язати гумку по колу. Висота гумки може бути як кілька сантиметрів, так і на всі халяву носка.
7
Далі продовжуйте в'язати халяву лицьовій гладдю (при в'язанні по колу лицьової гладі всі ряди в'яжуться лицьовими петлями). Висота також залежить від вашого уподобання.
8
Приступайте до вив'язування п'яти. Вона в'яжеться на двох спицях (не по колу, а простий лицьовій гладдю). Для цього петлі з першої та другої спиць (30 петель) пров'яжіть лицьовими петлями на одну спицю. Поверніть роботу виворотом до себе і пров'яжіть ряд виворітними петлями. 3-тя і 4-та спиці поки не задіяні.
9
Висота стінки п'яти залежить від мірки №3. Як правило, для дорослої людини це 4-5см. в'язати стінку п'яти закінчуємо лицьовим рядом.
10
Переходьте до вив'язування п'яти. Для цього умовно розділіть петлі стінки п'яти на 3 частини (у нашому прикладі 30: 3 = 10). Іноді петлі можуть не ділитися рівно на 3. В цьому випадку зайві петлі додайте до середньої частини. Для зручності частини можна відзначити БуЛавочка (кольоровими нитками, спеціальними кільцями).
11
Починайте вязать.1 ряд: виворітними петлями. Пров'яжіть перші 10 петель. Потім пров'яжіть 9 петель, а 10-ю як дві разом ліцевой.Поверніте роботу лицьовою стороною до себе, не довязивая виворітний ряд до кінця.
12
2 ряд: пров'яжіть 9 лицьових петель, 10-ю петлю пров'яжіть як дві разом ліцевой.Поверніте роботу виворотом до себе, не довязивая лицьовій ряд до кінця. Повторюйте з 1, 2 ряди до тих пір, поки на спиці не залишиться 10 петель (то число петель, яке вийшло у вас).
13
Тепер в'яжіть по колу. Для цього спицею з петлями п'яти по вільному краю з кромок наберіть 10 петель.
14
Потім пров'яжіть 15 петель з 3-й спиці і 15 петель з 4-й спиці. Далі вільної спицею по другому вільному краю наберіть 10 петель з кромок і цією ж спицею пров'яжіть 5 петель з п'яти. Таким чином, на всіх спицях знову виходить по 15 петель.
15
Продовжуйте в'язати носок по колу лицьової гладдю до основи великого пальця.
16
Тепер переходите до формування миска. Для цього робіть убавленія наприкінці кожної спиці, пров'язуючи дві разом лицьовою. Зменшуйте петлі, поки не залишиться одна петля на спиці. Закрийте її.
17
Сховайте всі ниточки за допомогою гачка. Носок готовий. В'яжіть другий.
Зверніть увагу
Число набраних петель має ділитися рівно на 4.При в'язанні по колу лицьові петлі пров'язуються за передню стінку, спиця вводиться знизу.