Як зняти кардіограму.

Електрокардіограма (ЕКГ) являє собою запис електричних потенціалів серця, за якими можна судити про його роботу. ЕКГ знімається в спеціальному приміщенні за допомогою електрокардіографа. Дослідження проводиться після 10-15 хвилин відпочинку і не менш ніж через 2 години після їжі.
Вам знадобиться
  • - одноразова простирадло;
  • - 70% спирт;
  • - вата;
  • - проводить гель.
Інструкція
1
Попросіть пацієнта роздягтися по пояс, а також звільнити від одягу зап'ястя і гомілки.
2
Накрийте кушетку одноразової простирадлом. Попросіть пацієнта лягти на спину і максимально розслабити м'язи.
3
Змочіть ватяний кулька 70% розчином спирту і протріть їм внутрішні поверхні зап'ясть і гомілок. Потім нанесіть на ці ж місця гель-провідник або просто змочіть шкіру фізіологічним розчином. Розплутайте дроти електродів для кінцівок. Вони виглядають як великі прищіпки або щупальця. Накладіть електроди на зап'ястя і гомілки так, щоб металеві пластини на їх внутрішніх поверхнях перебували на шкірі, змоченою провідником. На праве зап'ястя накладається червоний електрод, на ліве - жовтий. На ліву гомілку зелений електрод, на праву - чорний.
4
Обробіть спиртом шкіру грудей. Візьміть електроди для грудних відведень. Вони являють собою металеві півсферу з гумовими присосками і проводами різного кольору. Виділіть електрод з червоним проводом, він повинен мати маркування V1. Намацайте біля правого краю грудини 4 ребро. Поставте електрод V1 під ребро, попередньо змочивши шкіру проводять гелем. Для того щоб електрод присмоктався до шкіри, стисніть грушу-присоску, прикладіть електрод до шкіри і відпустіть грушу.
5
Електрод V2, що має жовтий провід накладіть так само під 4 ребро, але у лівого краю грудини.
6
Намацайте у пацієнта ліву ключицю. Подумки розділіть її навпіл. По лінії, що проходить вниз через середину ключиці, намацайте 5 ребро. Візьміть електрод V4 з коричневим проводом і прикріпіть його до шкіри під намацати 5 ребром.
7
Електрод V3 (він має зелений провід) розташуйте між V2 і V4.
8
Притисніть ліву руку пацієнта до тулуба. По лінії, відповідної місцю притиснення руки до тулуба знову знайдіть 5 ребро. До шкірі під 5 ребром прикріпіть електрод з чорним проводом, що має маркування V5.
9
Приберіть ліву руку пацієнта від тулуба. На тому ж рівні, що і V5, але на 1-2 см ближче до кушетки накладіть останній електрод V6, з синім або фіолетовим проводом.
10
Увімкніть апарат ЕКГ. Поставте потрібну швидкість руху паперу: 50 мм? С-1 або 25 мм? С-1. Попросіть пацієнта не рухатися під час дослідження.
11
Натисніть на кнопку «пуск». Після закінчення запису ЕКГ відірвіть паперову стрічку, запишіть на ній прізвище, ім'я, по батькові пацієнта, вік і дату дослідження.
12
Зніміть електроди з шкіри. Вимкніть апарат.