Як розвинути спів. Як відкрити голос.

Співати люблять усі - навіть ті, кому «ведмідь на вухо наступив». Звичайно, не кожному дано стати Шаляпіним або Хворостовським, але при наявності музичного слуху навчитися співати може кожен охочий. Багато хто робить це під керівництвом професійних викладачів, які допомагають розвинути природні дані, «ставлять голос», вчать працювати з мікрофоном. Можна зайнятися співом самостійно. Головне - знати, які навички необхідно мати майбутнього вокалісту.
Вам знадобиться
  • - нотна грамота
  • - дзеркало
Інструкція
1
Вивчіть нотну грамоту, у музики своя азбука - ноти. Запам'ятати їх, навчитися читати - не складніше, ніж вивчити таблицю множення. Звичайно, це займе якийсь час, зажадає посидючості і терпіння.
2
Навчіться дихати правильно під час співу. Здавалося б, чого тут вчитися - дихати ми все вміємо з народження. Але тут є свої нюанси. Після серії тренувань носове дихання стає автоматичним.
3
Домагайтеся звучання голосу в унісон зі звучною клавішею фортепіано. Для цього необхідно використовувати навик носового дихання. Нота співається «на позіху» - з розслабленій щелепою. Хороший результат - це коли ви починаєте відчувати видаваний вами звук десь в області перенісся. Наполегливі тренування обов'язково принесуть свої плоди - настане час, коли ви зможете порадувати друзів виконанням популярної пісні, а там, дивись, недалеко і до професійної сцени!
Зверніть увагу
Будь музичний інструмент перед грою потребує налаштування. Голос - той же інструмент, і його теж слід налаштовувати. Головна біда початківців вокалістів - «скутість» звуку. Для того щоб голос зазвучав об'ємно, існують спеціальні вправи, коли в супроводі фортепіано співаються гами.
Корисна порада
Для того, щоб не задихатися під час співу, щоб голос звучав потужно і вільно - вдих потрібно робити носом, а видихати разом зі звуком. Цей навик вимагає тренування за допомогою дихальної гімнастики. Суть її - у короткому і різкому вдиху повітря носом одночасно з ритмічними рухами рук. Вдих і рух повинні бути синхронними. Видихати повітря - тільки через рот і добиватися, щоб це відбувалося природно, без особливого зусилля.
Налаштування микшерского пульта для мікрофона в чому визначають якість звучання голосу. Проте самотужки добитися успіху звукорежисеру не вдасться - наполовину справа залежить від уміння вокаліста або диктора працювати з мікрофоном.
Інструкція
1
У більшості випадків вокаліст розуміє залежність гучності від відстані між ротом і головкою мікрофона. Однак початківці співаки часто забувають відвести його подалі при виконанні гучних фрагментів і високих нот, а на тихих місцях і при співі низьких нот відводять його занадто далеко. У першому випадку на пульт прийде перевантажений звук, який вже неможливо врятувати. У другому випадку, скільки б ви не піднімали гучність, сигнал не буде достатньо чітким і чутним. Тому, налаштовуючи вокал, не соромтеся просити співака про правильне положення мікрофона.
2
Озаботьтесь якісним інструментом. Як правило, вибір залежить від співака: модель і марка вибирається відповідно до тембром. Але у вашому арсеналі має бути інструмент, який задовольнить запити якщо не всіх, то хоча б більшості виконавців.
3
Налаштування вокалу включає в себе і використання ефектів. При виборі їх приладжуйтесь до акустичними характеристиками приміщення. Зокрема, реверберація зайва, якщо стіни приміщення і без того відображають звук. При додатковому ефекті з пульта ви ризикуєте чіткістю дикції і інтонації.
4
Використовуйте спеціальні програми для видалення шиплячих, якщо у вокаліста проблеми з дикцією. De-esser видаляє присвистом, а не всі приголосні підряд, тому загальна розбірливість слів не постраждає.
5
Зменшіть гучність нижніх частот (100 Гц і нижче). Іноді це робиться натисканням кнопки Low Cut. Після цього «плює» призвук на «п» зникне. Крім того, підвищиться загальна розбірливість слів.