Як редагувати статтю.

Коли стоїть завдання відредагувати статтю , її спочатку необхідно прочитати до кінця, щоб зрозуміти, про що матеріал. Якщо цього не зробити, а читати по абзацах, не завжди вийде правильно оцінити логіку розповіді. Інша поширена помилка - читати кілька разів. У цьому випадку очі дуже легко можуть «замилити» і редактор ризикує пропустити щось важливе.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - стаття;
  • - словники;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Прочитайте статтю , яку збираєтеся редагувати. Якщо цей матеріал написаний вами, то зробити це треба не раніше, ніж через 15-20 хв. після того, як поставили останню крапку. Читаючи, важливо не пробігати очима, що називається «по діагоналі», а вдумливо промовляти про себе кожну фразу. Іноді буває, що при всій, здавалося б, ясності редагованого тексту, сенс вислизає. Це може бути пов'язано з вашим справжнім фізичним станом, а зовсім не якістю написаного.
2
Розділіть текст на абзаци, якщо це не зроблено під час написання. Вони допомагають відокремити одну думку від іншої, до того ж значно спрощують сприйняття викладеної інформації. Редагуючи текст, прочитуйте абзац, вносите правки і лише потім приступайте до наступного. Трапляється, що в матеріалі, надісланому автором, порушена логіка розповіді, і абзаци дуже хочеться поміняти місцями. Робити це рекомендується після того, як всі вони перевірені.
3
Виправте орфографічні та пунктуаційні помилки. У сумнівних випадках вдавайтеся до допомоги словників та енциклопедій. В даний час зовсім необов'язково мати поруч з письмовим столом великі важкі талмуди за авторством Ожегова або інших корифеїв російської словесності. Будь-які з питань можна вирішити за допомогою електронних словників, викладених в інтернеті у вільному доступі. До слова, на тих же сайтах можна знайти правила орфографії і пунктуації, якщо раптом щось забули.
4
Не забудьте про стилістичні помилки. Серед інших до них відноситься тавтологія, невірне вживання словесних оборотів, зловживання зменшувально-пестливих формами та ін. Але іноді буває, що останні досить гармонійно вписуються в канву розповіді. У цьому випадку їх можна залишити.
5
Перевірте факти, якщо в ході редагування у вас виникли сумніви. Це можна зробити або за допомогою все того ж інтернету, або зв'язавшись з автором і попросивши його назвати джерела, які він використовував при написанні статті.