Як зробити примус.

Примус - невеликий прилад, який використовується для приготування їжі або нагрівання невеликих предметів. Придбати примус сьогодні зовсім не складно, його можна знайти практично в будь-якому риболовецькому або господарському магазині, проте, навіщо витрачати гроші, тим більше в таке не простий час, як зараз, якщо можна самостійно без особливих зусиль виготовити такий прилад.
Вам знадобиться
  • дві пивні бляшанки об'ємом 0,5 літра або 1 літр кожна, наждачний папір, гостре лезо або канцелярський ніж, кнопки канцелярські з довгим жалом, дріт, бензин або гас і скловата.
Інструкція
1
Обробіть за допомогою наждачного паперу пивні банки таким чином, щоб прибрати з них малюнок проізводітеля.Отрежьте денця пивних банок, відступивши 2 см від краю кожної банки. Помістіть скловату в денце банки і накрийте другим, таким чином, щоб краї денця, яке накриває зверху щільно увійшли всередину нижнього.
2
Стисніть два денця разом наскільки це можливо, вони повинні бути щільно з'єднані між собою. Для закріплення можна використовувати скотч, в крайньому випадку - ізоляційну стрічку.
3
Проробіть за допомогою канцелярської кнопки з довгим жалом п'ять дірочок в середині верхньої частини отриманого пристрою, а також по всьому периметру кола за обідком, на який зазвичай ставиться пивна банка.
4
Візьміть гас або бензин і налийте повільною цівкою наверх так, щоб крізь п'ять пророблених в центрі дірочок він пройшов всередину виробу. Наливати слід невеликими порціями до тієї пори, поки всередині конструкції ви не відчуєте бовтається рідину.
5
Зробіть з дроту, зігнувши її, конструкцію на яку можна буде поставити, наприклад, каструлю. Для цього візьміть дріт довжиною близько 60 см відзначте від кінчика однієї і другої сторони дроту, приблизно, по 25 см і зігніть її вниз. Отриману букву «П» переверніть спинкою вниз і зігніть ще раз вперед, відступивши з обох сторін існуючих вигинів, приблизно, по 10 см. Опустіть кінчики вусиків, що стирчать прямо вниз, що б вийшла стійка конструкція.
6
Прогрійте трошки за допомогою запальнички денце свого примуса. Поставте його на землю або лист металла.Поднесіте зверху запальничку і підпалити. Встановіть конструкцію з дроту над ізделіем.Поставьте наверх, наприклад, каструлю з юшкою.
7
Спробуйте зробити дров'яної примус, якщо пивних банок немає. Візьміть велику цурку і зробіть у ній наскрізний канал (доведеться розколоти деревину на 2 частини).
8
Якщо розкололи, то складіть половинки разом і стягніть проволокой.Установіте цурку на костровіще. Бажано, для забезпечення притоку повітря, поставити на камені, а під низ покласти гілки або солому.Разжігайте вогонь - примус готовий.