Як навчитися вести себе впевнено. Як навчитися відчувати себе впевнено.

Впевненість - це необхідна для кожної людини якість, яка робить вплив на все його життя. Якщо ви впевнені в собі, значить, знаєте, якими здібностями і можливостями володієте, швидко вишиковуєте конструктивні відносини з іншими людьми, вмієте досягати поставлених цілей. Але якщо щось не виходить і ви відчуваєте себе сором'язливо і ніяково, не варто опускати руки, адже ви цілком здатні навчитися цій рисі характеру.
Інструкція
1
Намагайтеся більше спілкуватися з різними людьми. Якщо ви будете розширювати своє коло спілкування, ваша зона впевненості (як це називають психологи) в якій ви себе почуваєте комфортно, теж буде розширюватися. Придивіться до людини, яку ви вважаєте впевненим у собі і проаналізуйте його манеру поведінки, слова і т.д. Можливо, дещо ви зможете «скопіювати» і для себе.
2
Не "гризіть» себе за невдачі. Як тільки ваші думки починають збиватися на негатив, зупиніть їх і поверніть в іншу сторону. Краще скажіть собі, що ви на помилках вчитеся.
3
Спокійно сприймайте свою недосконалість. Поставте перед собою ті цілі, до яких вам необхідно прагнути. Коли у вас будуть ці досягнення, ви відчуєте себе більш спокійно.
4
Забудьте, що ви «комусь щось винні». Зайва поступливість, сором'язливість, думки про те, що вам «незручно» ніколи не додадуть вам упевненості в собі. Якщо ви будете і далі вести себе подібним чином, то завжди знайдеться той, хто буде вами маніпулювати. Радикально позбудьтеся своїх забобонів.
5
Подумайте, чому ви можете дратувати співрозмовника: можливо, ви розмовляєте повчальним тоном або невиразно «мимрите», не в змозі чітко і ясно викласти свої думки? Визнайте свої помилки і постарайтеся навчитися формулювати свої думки ясніше.
6
Розробіть для себе програму більш впевненої поведінки: уявіть собі, як ви поводитеся до людини, задаєте йому питання і як відповідаєте самі; намагайтеся (подумки) дивитися йому в очі. Потренуйтеся наодинці з самим собою, розповідаючи анекдот чи якусь смішну історію, розкажіть їх голосно - тільки не думайте, що цього достатньо, можливо, вам доведеться прокручувати свої слова і модель поведінки десятки разів. Постарайтеся продемонструвати свою впевненість зовні. Якщо ви будете постійно «тренувати» впевненість - вона теж не змусить себе чекати.
7
Постарайтеся не потрапляти в такі умови, які можуть вплинути на ваше почуття впевненості в собі, принаймні, поки ви до цього не готові.