Як підключити до комп'ютера джойстик Sega. Як сега підключається до комп'ютера.

Питання підключення джойстика SEGA до комп'ютера актуальне, коли ви запустили емулятори сеговскіх ромів. Грати в ці ігри на клавіатурі не вийде - швидко втомляться руки.
Вам знадобиться
  • Джойстики, паяльники, ізолента, LPT роз'єм типу "тато". (Це той, який зі штирями), кілька діодів.
Інструкція
1
Для початку виберіть декілька завалялися джойстиків, візьміть необхідні інструменти і запчастини, а також запасіться ентузіазмом.
2
Далі знайдіть порт LPT на своєму компьютере.Снаружі на корпусі такого роз'єму може і не виявитися, але якщо ви приділите увагу своєї материнської платі, то цілком можете його виявити.
3
До роз'єму LPT на материнській платі підключіть відповідний штекер. Штекер під роз'єм LPT купите на одному з радіо-ринків, там де продаються б/у запчастини. Можливо, у вас є знайомий програмист, який поділиться запчастинами.
4
Далі приступите до складання схеми і власне самого обладнання. Контакти паралельного порту служать для різних цілей. Є проводки, які служать для введення даних, є ті, які призначені для виведення інформації. Знайдіть дроти наступних кольорів: жовтий - годинник (CLOCK), помаранчеві служать для харчування, синій - заземлення, зелений - засувка (LATCH), блакитний є керуючим контактом.
5
Проводки Clock і Latch управляють передачею інформації послідовно. Харчування на джойстик подається через один контакт, а береться з п'яти проводков. Схеми живлення роз'ємів залежать від конкретної схеми джойстика . Джойстик живити через діоди. Діоди служать випрямлячами струму, тобто, в одну сторону діоди ток пропустять, а в іншу - ні. З LPT порту ток проходити буде, а повернутися на нього назад не дадуть діоди. Напрямок струму на діоді звичайно зображується у вигляді стрілки. Припаяйте діоди стрілкою вгору до відповідних проводкам на схемі LPT.
6
Далі підключіть джойстик. Джойстики мають кабель Data, який є керуючим і позначається блакитним кольором. Кожен джойстик в цьому плані, унікальний, і має власний штирок datа. Врахуйте, використовувані діоди повинні відповідати один одному по параметрам опору, занадто потужні не беріть. Роз'єм DB25M є на старих принтерних кабелях або модемах. Добре, якщо роз'єм буде розбірним.
7
Розібравшись з апаратною частиною, зробіть установку програмного обладнання. Для цього знайдіть драйвер, наприклад, PPJoy версія 0.83. Встановіть драйвер звичайним способом, далі запустите Configure Joysticks. У вікні натисніть кнопку Add і встановіть потрібні параметри. Такке чином, ви додасте контролер LPT.
8
Далі додайте нове обладнання за допомогою "Майстра додавання обладнання". При установці не забудьте вибрати пункт "Встановити з вказаного місця". Тут вкажіть папку PPJoy. Система повинна знайти драйвера і встановити їх.
9
Далі встановіть драйвера для HID сумісного контролера. Дії для установки драйвера повторіть, драйвера встановлюються з тією ж папки. Все, таким чином ви встановите джойстик SEGA на свій комп'ютер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZhCECHN0_Uc
Зверніть увагу
Роз'єм штекера LPT повинен бути розбірним. Якщо такого не знайшлося, розріжте кабель і продзвоните мультиметром.
Корисна порада
Іноді на джойстиках зовнішніх роз'ємів не було, такий джойстик розберіть. Усередині джойстика знайдіть контакти відповідних кольорів, з'єднайте з штекером LPT за схемою, описаною вище.