Як перевірити диск на цілісність. Як перевірити цілісність жорсткого диска.

У ході роботи жорстких дисків комп'ютера можуть виникати непередбачені збої, а в результаті - помилки файлової системи, а також фізичні ушкодження поверхні дисків . Всі ці неполадки перешкоджають їх нормальній роботі, тому необхідно періодично перевіряти диски на цілісність.
Вам знадобиться
  • - утиліта CheckDisk операційної системи Windows;
  • - або інша програма для перевірки жорстких дисків
Інструкція
1
Операційна система Windows має вбудовані засоби для перевірки дисків на наявність пошкоджених секторів. Виберіть потрібний диск, натисніть на його значок правою кнопкою миші, виберіть «Властивості» - «Сервіс», натисніть «Виконати перевірку» під написом «Перевірка томи на наявність помилок». З'явиться віконце, поставте галочки навпроти пунктів «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Натисніть «Пуск». Система повідомить вам, що перевірку можна виконати тільки після перезавантаження комп'ютера. Підтвердіть перезавантаження відразу або відкладіть на потом.Программа CheckDisk («Перевірка диска») протестує диск на наявність помилок і усуне знайдені. Якщо утиліта виявить фізично пошкоджені сектора на диску, вона позначить їх, щоб система надалі ігнорувала їх у роботі.
2
Утиліту ChkDsk (скорочено від CheckDisk) можна запустити і з командного рядка. Натисніть «Пуск» - «Виконати» - cmd - Enter. З'явиться консоль з чорним фоном, введіть команду chkdsk з:/f і натисніть Enter. Якщо ви хочете перевірити диск D, то замість "c" введіть "d". Параметр "/f" означає команду знайти і виправити помилки на диску. Якщо ви введете також параметр "/r", утиліта спробує виправити інформацію в пошкоджених секторах. Швидше за все, система повідомить вам про неможливість миттєвої перевірки, оскільки диск вже використовується, і запитає, чи слід виконати її при наступному перезавантаженні. Виберіть "Y" (yes), якщо ви згодні. Натисніть Enter. При наступному перезавантаженні перевірка буде здійснена. Весь звіт ви зможете роздрукувати і при необхідності порадитися з фахівцем. Якщо помилок буде багато, можливо, вам порадять замінити диск, а якщо у вас ще не минула гарантія, то ви отримаєте новий безкоштовно.
3
Для перевірки дисків існує безліч спеціальних програм. Це можуть бути як утиліти самих виробників жорстких дисків , як Western Digital Data Lifeguard, Seagate Disk Diagnostic і т.д. Це можуть бути і програми сторонніх розробників (HDDScan For Windows, Acronis Disk Director Suite, HDDlife) .У таких програм набагато більше можливостей, ніж у вбудованих засобів операційної системи. Вони можуть повідомити про перегрів диска, про його стан, продуктивності і т.д.
Зверніть увагу
Програма CheckDisk іноді запускається сама, в результаті чого при включенні або виключенні комп'ютера ви бачите блакитний екран з білим текстом. На всяк випадок створіть резервні копії цінної інформації.
Корисна порада
Не заводьте CheckDisk занадто часто
Виконання операції перевірки роботи та виправлення помилок жорсткого диска в операційній системі Microsoft Windows може бути здійснено як засобами самої системи, так і з використанням додаткового програмного забезпечення сторонніх виробників.
Інструкція
1
Викличте головне меню операційної системи Microsoft Windows натисканням кнопки «Пуск» і перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» для проведення операції перевірки роботи жорсткого диска.
2
Викличте контекстне меню підлягає перевірці диска кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості».
3
Виберіть вкладку «Сервіс» діалогового вікна властивостей і використовуйте кнопку «Виконати перевірку».
4
Застосуйте прапорець на полі «Автоматично виправляти системні помилки» для виконання відновлення файлових помилок диска і повторіть цю дію на полі «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» для здійснення діагностики та відновлення як файлових, так і фізичних помилок в наступному діалоговому вікні .
5
Натисніть кнопку «Запуск» для підтвердження виконання операції і дочекайтеся завершення процесу сканування.
6
Врахуйте, що наявність відкритих файлів може призвести до необхідності завершення роботи всіх додатків і перезавантаження комп'ютера для виконання операції перевірки роботи жорсткого диска.
7
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для здійснення альтернативного методу запуску інструменту перевірки дисків.
8
Введіть значення cmd у полі «Відкрити» та натисніть кнопку OK для підтвердження запуску інструменту командного рядка.
9
Введіть значення chkdsk ім'я_диска: в текстове поле командного рядка і використовуйте наступний синтаксис команди: -/r - для виконання операції діагностики вибраного диска; -/f - для виправлення знайдених помилок. (Chkdsk ім'я_диска:/r/f)
10
Натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди або скористайтеся спеціалізованими засобами перевірки диска сторонніх виробників: - Acronis Disk Director Suite; - HDDlife; - Victoria; - MHDD.