Як накрахмалить сукню.

Щоб надати платтю більш красивий зовнішній вигляд, спробуйте його накрохмалити, воно буде менше м'ятися і повільніше бруднитися. Зазвичай крохмалять сукні з лляних і бавовняних тканин, а також под'юбочнікі весільних та вечірніх суконь .
Інструкція
1
Ви можете застосовувати вже готові підкрохмалюють засоби промислового виробництва при дотриманні всіх зазначених пропорцій і рекомендацій, викладених в інструкції. Або застосуєте для накрохмалювання суконь рисовий, картопляний або кукурудзяний крохмаль.
2
Запам'ятайте, якщо ви зібралися крохмалити річ, треба подивитися, чи немає на ній жовтих плям, а якщо вони є, видаліть. Для цього застосуйте перекис водню, намажте нею пляму і винесіть на сонячне світло, через деякий час пляма зникне.
3
Тепер можете приступати до процесу накрохмалювання. Вироби можна крохмалити трьома способами, але для суконь і блузок використовуйте тільки м'який розчин. Для цього візьміть 1 ч.л. крохмалю на 1 літр води.
4
Розчин приготуйте наступним способом: покладіть в емальовану або скляний посуд крохмаль, додайте трохи холодної води і розімніть як слід. В результаті ви отримаєте масу, схожу на густу сметану, потім додавайте крутий окріп, постійно помішуючи, до отримання потрібної субстанції.
5
Для накрохмалювання використовуйте тільки теплий розчин. Плаття опустіть в розчин, акуратно відіжміть, щоб прибрати надлишки крохмалю. Після чого висушіть виріб. При бажанні додайте в крохмаль щіпку солі, це додасть особливого блиску, а пара крапель скипидару полегшать процес прасування, плаття не буде прилипати до праски.
6
Чи не сушіть накрохмалені речі на морозі. А жовті плями з накрохмаленої одягу виведіть розчином перекису водню, обробіть пляма, потім промийте під струменем. Перекису необхідно взяти 2 ч. Ложки на 1 склянку чистої води.
7
Для того щоб накрахмалить подюбнік весільного або вечірнього плаття, візьміть приготований розчин, обмажте їм всі шари, крім верхнього. Не чекайте, поки вони висохнуть, а відразу пропрасуйте праскою. Так плаття стане більш пишним.
Спідниці складного крою вимагають особливого догляду, інакше після прання вони втрачають форму і зовнішній вигляд. Те ж відноситься до спідниць з підкладкою, яка покликана тримати форму виробу. Для цього виріб крохмалять. Процес не складний, але трудомісткий, вимагає дотримання технології.
Вам знадобиться
  • - сухий крохмаль або спеціальний засіб;
  • - праска;
  • - марля.
Інструкція
1
Крохмалити можна купленими в магазині готовими засобами, досить слідувати строго по інструкції, дотримуючись пропорції і рекомендації.
2
Можна виготовити розчин для накрохмалювання самостійно - для цього знадобиться придбати картопляний, рисовий або кукурудзяний крохмаль.
3
Перед накрохмалювання необхідно провести ретельну обробку речі, тобто видалити з неї різного роду забруднення, наприклад, жовті плями. У цьому вам допоможе перекис водню. Нанесіть кілька крапель перекису водню на пляма, потримайте близько хвилини, промийте дане місце холодною водою і винесіть на сонці - від забруднення не залишиться й сліду.
4
Тепер розберемося, як варити крохмаль. Для цього вам необхідно взяти столову ложку крохмалю, розвести її в невеликій кількості прохолодної води (стакан), добре переміщати. Дану консистенцію влийте в попередньо закип'ятила воду (500 мл), постійно помішуйте розчин близько 30 секунд.
5
Зніміть з вогню. Якщо в «киселі» вийшли грудочки, то процідіть через сито або марлю.
6
Вилийте отримане вміст в таз з холодною водою, щоб спідничка була повністю в неї занурена, але не плавала.
7
Занурте в цей тазик спідницю , водите їй в різні боки.
8
Після того як ви виймете свою річ, необхідно ретельно віджати залишки крохмалю. Але не викручуйте, віджимайте бережно.
9
Надайте спідниці бажану форму, розкладіть її на горизонтальній поверхні і залиште до повного висихання.
10
Після цього необхідно добре пропрасувати річ, так як накрохмалені речі мають властивість сильно м'ятися.
Корисна порада
Гладити необхідно за допомогою вологої марлі, але не мокрою, при середній температурі нагріву праски.