Як відрізнити зимову гуму від літньої. Як разлечься зимову від літньої гуми.

Шини в комплектації автомобіля мають далеко не другорядне значення. Від якості контакту коліс з поверхнею дороги залежить не тільки ступінь керованості, але і безпеку. Аналогічно тому, як людина перевзувається в залежності від сезону, так і автомобілю потрібно зміна гуми.
Вам знадобиться
  • Зимова і літня гуми
Інструкція
1
Пощупайте поверхню гуми. Зимова набагато м'якше, ніж літня, так як в її складі каучуку більше. Завдяки цьому зимова гума зберігає еластичність навіть при дуже низьких температурах, але починає плавитися при високих, і автомобіль втрачає стійкість. Літня гума призначена для експлуатації на сухій твердій поверхні, і тому має більшу зносостійкість, але в холодний сезон вона стає твердою, що призводить до складності в керованості автомобілем, ймовірності занесення, збільшення гальмівного шляху і проколу шини, наслідком чого може стати аварія.
2
Огляньте малюнок протектора. У літньої гуми він менш порізаний і не так глибокий, як у зимовій. Таким малюнком забезпечується більший контакт з поверхнею дороги, гарний опір коченню і низький рівень шуму. Зимова гума відрізняється наявністю численних широких канавок і шашечок на протекторі, призначених для видавлювання з-під коліс снігу. Також на зимовій гумі існує величезна кількість ламелей. Це зигзагоподібні прорізи, що поліпшують якість зчеплення з дорогою, покритою снігом і льодом. Додатковий рівень зчеплення забезпечується шипами, яких ви ніколи на літній гумі не побачите. На зледенілій поверхні шипи надають кращу динаміку, курсову стійкість і покращують гальмівні властивості автомобіля.
3
Зверніть увагу на маркування збоку. На зимовій гумі, як правило, стоїть напис "М + S", ("MS", "M & S", "Mud + Snow" - бруд + сніг) або "Winter" (зима). Іноді спеціально для тих, хто не розуміє англійської мови, разом з літерами на бік шини поміщають малюнок у вигляді сніжинки або сонця (якщо гума літня). Але пам'ятайте, що напис, розшифровується як mud + snow деякі виробники ставлять на всесезонную гуму .
Зверніть увагу
Ніколи не їздите на зимовій гумі влітку і на літній взимку, так як при цьому ви піддаєте своє життя небезпеці.
Корисна порада
1) Міняйте літню гуму на зимову при температурі +10 градусів. 2) Перш ніж купувати «взуття» для свого автомобіля, поцікавтеся рекомендаціями заводу-виробника.