Як зробити бордюр на ванні.

  •  Затікає в утворену між ванною і стіною щілину вода може завдати чимало клопоту: наприклад, якщо поверхня під ванній не облицьована плиткою, а лише заштукатурити, то з часом там заведуться небажані «квартиранти» - мокриці. Запобігти такий результат подій можна, зробивши на ванні захищає бордюр.
  •  Визначтеся з тим, з якого матеріалу буде створено захищає бордюрчик: кахельну бордюр або пластиковий куточок. Між собою вони різняться не тільки в ціновому відношенні, але і за способом наклеювання. І хоча пластиковий куточок обійдеться значно дешевше, він не здатний забезпечити повний захист від проникнення води.
  •  Підготуйте робочу поверхню, на яку буде наклеєний захисний бордюрчик. Видаліть стару замазку або герметик, зачистивши поверхню ножем. Оскільки ванна кімната - це приміщення, яке відрізняється підвищеним рівнем вологості, обов'язково проведіть обробку поверхні стіни антигрибковой рідиною. Потім дайте висохнути поверхні (щоб дещо прискорити цей процес, скористайтеся перукарським феном).
  •  Виконайте точні виміри ванни. Якщо вибір припав на пластиковий куточок, відкладіть на ньому потрібні розміри і відпиляйте ножівкою по металу. Пам'ятайте: пластикові куточки між собою потрібно буде стикувати під 45-градусним кутом (зробити це легше, використовуючи будівельне стусло). Потім прикладіть підготовлені пластикові куточки до робочої поверхні і перевірте, чи не потрібно їх підганяти. Нанесіть на ті поверхні пластикового куточка, які будуть примикати до ванної та стіні, трохи силікону і прикладіть бордюрчик до робочої поверхні. Придавите і трохи потримайте. На відстані двох міліметрів від пластикового куточка наклейте на стіну (поверх нього) малярську стрічку, потім таку ж процедуру виконайте і на ванній. За допомогою пістолета введіть додатково силікон в місця стику ванною і куточка, стіни і куточка, а також двох куточків. Видаліть малярську стрічку.
  •  Кахельну бордюр клейте на силікон і виключно до стіновий поверхні: на кахлі триматися він не буде, тому плитка повинна сантиметра на 1,5 не доходити до ванною. Всю підрізування кахельного бордюру виконуйте болгаркою. В якості кахельного бордюру можна використовувати порізану плитку. Наріжте смужки потрібної форми і розміру і приклейте їх на клей-цемент. Виконайте затірку швів. Хоча цей метод і не викличе захоплення у цінителів естетики, але забезпечить надійним захистом від проникнення води в щілину між стіною і ванною.