Як натягнути ремінь генератора Lada Priora. Натяжка ременя генератора приора.

Lada Priora - одна з найпопулярніших моделей автомобілів, які виробляє вітчизняний автопром. Через це виникає безліч питань, пов'язаних з ремонтом і експлуатацією даного авто. У тому числі, як зробити перевірку і підтягнути ремінь генератора.
Інструкція
1
Перевіряйте натяг ременя генератора не рідше ніж через кожні 15 тисяч кілометрів. Така вимога наказує завод-виготовлювач. Поставте автомобіль на рівну поверхню, включите ручне гальмо, щоб виключити найменший рух машини при виконанні робіт. Після цього заглушите мотор і витягніть ключ із замка запалювання.
2
Приготуйте необхідний для роботи інструмент: штангенциркуль або лінійку, а також гайковий ключ. Після цього відключіть провід від «мінуса» акумуляторної батареї. Підніміть капот і знайдіть там ремінь генератора, який для початку огляньте візуально, щоб виявити тріщини, потертості і різні дефекти.
3
Після цього перевірте, чи достатньо сильно він натягнутий. Для цього натиснете великим пальцем на нього в бік звуження. Утримуючи ремінь в такому положенні, візьміть штангенциркуль або звичайну лінійку і виміряйте величину, на яку відбулося відхилення від початкового положення. Якщо це значення перевищує 8-12 мм, то ремінь потрібно обов'язково підтягнути.
4
Щоб перевірити себе, обхопіть ремінь двома пальцями і поверніть його на максимальний кут. Якщо цей кут складає більше 90 градусів, то регулювання натягу не уникнути. Візьміть в руки гайковий ключ потрібного радіусу і обережно послабте гайку, за допомогою якої генератор кріпиться до натяжної кронштейну автомобіля.
5
За допомогою регулювального болта виставте оптимальний натяг ременя генератора. Слідкуйте за тим, щоб в момент регулювання навантаження на ремінь була колишньою, і він не відхилявся від заданого положення. Після цього затягніть гайку кріплення генератора до натяжна планці з моментом, який повинен бути не менше 21 Н * м. Пам'ятайте, що регулярна перевірка та оптимальний натяг ременя генератора дозволять вам продовжити термін служби автомобіля.
Зверніть увагу
Пріора, зняття генератора Пріори. Генератор знімаємо для ремонту або заміни при виході його з ладу, а так же при демонтажі двигуна. Від'єднуємо клему дроти від «мінусового» виведення акумуляторної батареї. Знімаємо бризговики силового агрегату. Знімаємо ремінь приводу генератора.
Корисна порада
Як відомо, генератор пріори видає приблизно 13,8 В під навантаженням. Для нормального заряду акумулятора бажано напруга 13,8 ... 14,4 В, так що підвищивши напругу генератора ми покращимо зарядку. Для зняття діодного моста з генератора пріори достатньо сдернуть пластиковий кожух і відвернути сам діодний міст.
Чому приводний ремінь генераторів автомобілів "Калина" служить менше ніж, наприклад, жигулів десятої моделі? Цим питанням задаються багато автолюбителів. Що не так?

Адже для поліпшення його роботи передбачено жорстке закріплення генератора з двигуном, а натяжні ремені регулюються тепер ще й додатковим роликом. Тільки на практиці визначити натяг ременя дуже скрутно, так само як і дістатися до нього. Просто натяг ременя доводиться контролювати тільки методом промацування вручну, а це дуже незручно і не завжди можна визначити правільно.І тому, натяжні ремені затягують, можна сказати, на дотик. Автолюбителі намагаються натягнути ремінь генератора - до упору, і в результаті неправильне натяг, і, як показує практика - в основному перетягування. Внаслідок неправильного натягу ремені достроково виходять з ладу, тріскаються, підвищується шум при роботі підшипників, а значить і скорочується тривалість роботи ремней.Так може перестрахуватися і трохи не дотягнути ремінь? Як показує практика - це теж не вихід. Такий ремінь теж приходить в непридатність раніше встановленого терміну, так як при такому методі затягування дуже підвищено скольженіе.Чтоби правильно натягнути ремінь генератора, фахівці радять зробити невелике пристосування, яке і спростить нашу задачу. Взяти гайковий ключ розмір 19 і трохи послабити на 1-2 гвинта натягач. Потім беремо ключ розмір 8, (на ньому заздалегідь робимо виїмку для приєднання динамометра, десь 0,9 см від шпильки) і повертаємо шестигранник ключем справа на ліво тримаючи за динамометр, вставлений в цю виїмку. Ось тут динамометр і покаже з якою силою ви зробили цей поворот. При правильному натягу сила не буде вище 2 кг, якщо цей показник вище, то ремінь треба послабити. Тепер залишилося правильно закрутити контргайку. Щоб уникнути перекосу кронштейна натяжного ролика, для виготовлення його втулок найкраще пристосувати пластиковий шланг.