Власна пральня: Як її організувати.

Перед відкриттям бізнесу будь-якого роду важливо зрозуміти всі його особливості. Особливо якщо мова йде про відкриття пральні та хімчистки. Ви повинні знати ваші потенційні обов'язки, пропоновані послуги, спланувати початковий капітал і багато іншого.
Вам знадобиться
  • - Приміщення для пральні;
  • - пральне обладнання;
  • - ліцензії;
  • - співробітники.
Інструкція
1
Придбайте необхідне обладнання. Вам обов'язково знадобляться пристрої для сухого чищення одягу, її миття і сушки. Не обійтися тут і без обертового конвеєра для підвішування одягу на просушку. Вам також знадобиться хоча б один касовий апарат. Поряд з обладнанням необхідно купити чистячі засоби, серед яких господарське мило і кондиціонер для білизни. Рішення, які ви використовуєте, залежатимуть від вашого бюджету і постачальника устаткування.
2
Оберіть місце для облаштування вашого бізнесу. Варто зупинитися на ділових районах вашого міста, щоб забезпечити природний потік клієнтів. Ви також можете спробувати зайняти райони навколо готелів, і ваш прибуток буде збільшуватися за рахунок туристів.
3
накопичився певний досвід. Перш ніж відкрити свій власний бізнес у вигляді пральні, спостерігайте протягом декількох місяців (шести, по крайней мере) за вже створеної і шанованою, пральні. Практичний досвід збагатить ваші знання про справу, а також допоможе поставити реальні цілі щодо вашого конкретного підприємства. Отримавши певний досвід, ви отримаєте цінну інформацію, тому потрібно наполегливо вчитися, щоб стати успішним.
4
Складіть план ваших послуг. Чи будете ви обладнати вікна для прийняття замовлень і службу доставки? Чи зможете ви працювати 24 години на добу? Ви повинні мати чіткий план з повним обсягом послуг, які ви плануєте запропонувати у вашій пральні. Обслуговування клієнтів завжди має залишатися вашим головним пріоритетом.
5
Перевірте правила і вимоги до отримання ліцензії на бізнес для вашої області. Це так само важливо, як і планування справи. Дізнайтеся, чи потрібне вам спеціальний дозвіл на відкриття пральні, і отримаєте його в належних органах. Вивчіть всі санітарні норми і будьте готові до періодичних санітарним перевіркам вашої пральні.
Якщо ви вирішили зайнятися власною справою, але ще не знаєте, яким саме, варто задуматися про створення пральні. У цій розвивається сфері послуг можна отримати непоганий прибуток, але при цьому на створення її буде потрібно пристойно витратитися.
Інструкція
1
Перед тим як створити пральню , вам необхідно провести дослідження ринку даних послуг в вашому регіоні. При цьому слід з'ясувати, яка потреба потенційних клієнтів в послугах пральні, яку ціну вони готові заплатити за них. Необхідно врахувати всі майбутні витрати, податкові виплати, плановану прибуток і т.д. Це має бути бізнес-план, згідно з яким ви будете діяти далі.
2
Далі вам потрібно визначитися з приміщенням, чи будете ви його орендувати або придбаєте у власність. Зазвичай пральню відкривають на нежитлових поверхах будівель. При цьому вони повинні бути оснащені комунікаціями для подачі води, стоку і електрикою. Можна встановити міні- пральню навіть в салоні краси, магазині, фітнес-центрі. Для цього потрібно площа близько 15 квадратних метрів і одна пральна машина.
3
Як тільки ви визначитеся з приміщенням, необхідно закупити обладнання. Його краще купувати у одного постачальника, так ви можете розраховувати на пристойну знижку. Деякі пральні додатково оснащуються центрифугами і сушильними камерами. Не забудьте по хімікати та аксесуари.
4
Вдало розташована і грамотно обладнана пральня здатна окупитися через 1-1,5 року. При цьому можна заробляти не тільки на пранні білизни, але і відкрити невелике кафе або магазин, в якому відвідувачі можуть скоротати час, поки виконується їх замовлення. Можна приймати замовлення через інтернет, організувати доставку білизни за допомогою 1-2 кур'єрів, надавати послуги з термінової пранні, які зазвичай оплачуються в подвійному розмірі.
5
Що стосується персоналу, то для пральні буде достатньо знайти одного-двох операторів і бухгалтера, а також оформити директора. Тому їх заробітну плату не забудьте включити в видаткові статті бізнес-плану.