Як провести веселий урок.

Навчання в початковій ланці має свої особливості у зв'язку з тим, що для малюків характерна непосидючість, котра заважає концентрувати увагу на тривалий час. Проте, досвідчені педагоги намагаються побудувати урок таким чином, щоб засвоєння матеріалу проходило у формі гри, а учням було цікаво і весело.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що молодшим школярам складно затримувати увагу на досліджуваному предметі або явищі, тому вибирайте такі завдання, які розраховані не більше, ніж на п'ять хвилин. При цьому постарайтеся чергувати вправи. Наприклад, на урок е англійської мови можна спочатку запропонувати дітям розглянути картинки з тваринами і запам'ятати їх англійський переклад. А потім знайти на малюнку назване вчителем тварина і відзначити його галочкою. Інше позначене тварина - розфарбувати, а третє намалювати своєму зошиті.
2
Починайте навчання з простих тим, не захоплюйтеся сухою теорією, пам'ятаючи про те, що гра залишається для дітей основним методом освоєння навколишнього світу. Використовуйте цікаві посібники, заздалегідь виготовлені з кольорового паперу, красиво оформлені кольорові настінні таблиці, барвисті ілюстрації підручників, підходящі за темою розділи закладені програмою в інтерактивній дошці. В даний час існують диски, що дозволяють провести колективне прослуховування цікавого матеріалу.
3
Влаштовуйте протягом урок а двохвилинні перерви-розминки. Приміром, поширену пальчиковую гімнастику, яка полягає в тому, що малюки під вашим керівництвом загинають кожен пальчик і при цьому декламують вголос хором віршики. Або розминають ручки, супроводжуючи свої дії спеціальної римуванням, по типу «ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися ...».
4
Не забувайте, що процес запам'ятовування значно полегшується неодноразовим повторенням пройденого, відтворення якого теж можна обіграти. Звичні дії, що здійснюються дитиною з урок а в урок , наприклад, пропевание англійського алфавіту або розповідання віршів про математичний рахунок закріплюють отримані знання. Тут засвоєння інформації відбувається навіть на підсвідомому рівні.
Талановитий актор і вмілий організатор, полум'яний оратор і строгий, але справедливий критик, «ходяча енциклопедія» і захоплений грою дитина - всі ці ролі здатний втілити талановитий учитель всього за 45 хвилин навчального часу! Але для цього урок повинен бути підготовлений і проведений ідеально.
Інструкція
1
Провести хороший урок без підготовки практично неможливо, тому перш, ніж продзвенить дзвінок і вчитель встане перед класом, повинна бути проведена серйозна попередня робота. Чим ретельніше буде підготовлений урок, ніж більш продумані всі його етапи і моменти, тим краще буде результат.
2
Для початку необхідно обміркувати тему уроку. Зрозуміло, що тематика відображена в плані роботи вчителя, але, розробляючи конкретну тему, варто подумати, який саме матеріал буде викладатися на уроці, які додаткові джерела інформації варто залучити, яким буде співвідношення нового і пройденого, як ця тема перегукується з уже вивченим матеріалом.
3
Начинающему педагогу ретельно складений план уроку надасть неоціненну допомогу. В процесі проведення заняття йому не доведеться гарячково міркувати, чим би ще зайняти своїх учнів: вся структура уроку, навчальні завдання і методики, кількість часу на їх виконання будуть відображені в плані.
4
Для досвідченого вчителя підійде самий загальний план роботи на уроці. Педагогу-методисти настійно рекомендують складати докладний план, в якому відображаються не тільки структура заняття і завдання, які буде запропоновано виконати учням на кожному етапі, а й усі репліки вчителя, а також можливі відповіді учнів.
5
Розробляючи план уроку, позначте його структуру, розплануйте час на перевірку домашнього завдання, пояснення нового матеріалу, тренувальні вправи. Подумайте, які методичні прийоми і форми роботи ви будете використовувати на кожному з етапів.
6
Недосвідченій вчителю буває непросто уявити, скільки конкретно часу піде на виконання кожного із завдань. Щоб зробити це було легше, можна провести «репетицію уроку» під час підготовки до нього, тобто постаратися самостійно «провести» урок від початку до кінця, записуючи хронометраж кожного з етапів. Але і в цьому випадку буває так, що учні, наприклад, справляються з тим чи іншим завданням швидше, ніж заплановано. В цьому випадку непогано буде запропонувати їм кілька додаткових завдань, продуманих і запланованих заздалегідь.
7
При проведенні уроку необхідно дотримуватися певний темп. Звичайно, необхідно орієнтуватися на те, щоб учні встигали справлятися із запропонованими вправами, але і сильно «розтягувати» час їх виконання теж не варто: переважна більшість хлопців, закінчивши раніше, можуть занудьгувати і увагу їх буде переключено на сторонні справи.
8
Важливо правильно оцінити свою роль як учителя під час проведення навчального заняття. Невірно вважати, що вчитель на уроці активний, а учні є лише сприймає стороною. Хороший учитель організує навчальний процес таким чином, щоб знаходитися в постійній взаємодії з учнями. По можливості потрібно намагатися включити в роботу переважна число учнів.
9
Необхідно постійно мотивувати учнів на виконання кожного із завдань. Найкращою мотивацією є інтерес, а також практична користь, що може витягти дитина з виконання тієї чи іншої навчальної задачі. Інтерес прекрасно «підігрівається» ігровими завданнями. Звичайно, характер ігрових завдань потрібно визначати в залежності від віку учнів.
10
Варто пам'ятати, що чим молодша учні, тим частіше їм необхідна зміна видів діяльності на уроці. В іншому випадку у малюків швидко настає втома, знижуються увагу і активність. Письмові завдання повинні чергуватися з обговореннями, групової та парної роботою. Для молодших школярів необхідно передбачити можливість порухатися протягом уроку. Для цього можна використовувати, наприклад, фізкультхвилинки.
11
В кінці уроку необхідно залишити кілька хвилин для розбору завдання, яке необхідно буде виконати вдома. Непогано буде, якщо учні не просто запишуть домашнє завдання, але й отримають від учителя методичні вказівки по виконанню кожного з вправ.
12
На закінчення не забудьте підвести підсумки уроку. Узагальніть, чому хлопці навчилися, що нового дізналися, які знання і навички закріпили. Відзначте роботу найбільш активних учнів.
13
Намагайтеся не затримувати хлопців під час перерви. І учням, і вчителю необхідно час, щоб відпочити і підготуватися до наступного уроку.