Як зробити сургуч.

Сургуч - суміш смол, барвників та інших наповнювачів - може знадобитися вам для оформлення оригінальної подарункової упаковки, запечатування документів або важливих листів, а також для деяких інших потреб. Іноді буває достатнім придбати спеціальний магазинний набір для сургучевих печаток. Якщо ж вам потрібна велика кількість в'язкої рідини (наприклад, при закупорці винних пляшок), то необхідно розтопити готову сировину або зробити сургуч самостійно.
Вам знадобиться
 • - готовий твердий сургуч;
 • - шелак (каніфоль);
 • - терпентін;
 • - кіновар (або інший барвник на свій смак);
 • - магнезія (тальк, крейда, гіпс або інші наповнювачі);
 • - скипидар;
 • - ефірне масло (за бажанням);
 • - ємність для плавлення;
 • - бляшана пластина;
 • - ложка;
 • - друк;
 • - жир.
Інструкція
1
Підберіть підходящу сувенірну продукцію для оформлення листів і подарунків - вона позбавить вас від багатьох турбот, пов'язаних з приготуванням сургуча в домашніх умовах. Зазвичай продаються набори (як вітчизняні, так і імпортні) з сургучевими паличками різних кольорів і латунними печатками. Зручно користуватися також спеціальними свічками - потрібно просто підпалити гніт, і розплавлена рідина закапає на опечатувати поверхню.
2
Купіть розфасований кусковий сургуч, якщо вам потрібно приготувати багато суміші. Ця сировина (як і сургучною палички) доведеться розтоплювати. Можна придбати спеціальний нагрівач-сургучніцу і діяти згідно з інструкцією. Для плавлення сургучу також використовують домашнє начиння; рекомендуються турка з нержавіючої сталі з жароміцної ручкою або емальований чавун.
3
Спробуйте самостійно зробити суміш для сургучу. Спочатку вам потрібно розплавити в підходящої ємності шелак, терпентін і кіновар в співвідношенні 12 частин, 8 і 9). Постійно помішуйте масу, поки вона не стане кашоподібної і однорідною. Потім введіть невеликими порціями суміш магнезії і скипидару (3 і 2 частини). В саморобний сургуч можна ввести і інші наповнювачі: дрібно товчений крейда, гіпс, тальк або важкий шпат; дорогий шелак допустимо замінити більш доступною каніфоллю.
4
Дочекайтеся, коли на поверхні розплавленої однорідної суміші з'являться бульбашки. Ще раз все ретельно вимішайте. Далі вам потрібно взяти ложкою пробу отриманого сургуча. Капніть його на відріз жерсті - субстанція швидко застигне, і ви зможете оцінити її колір і щільність. При необхідності в гарячу масу можна додати барвник, збільшити кількість наповнювачів і капнути трохи ефірного масла. Випробуйте сургуч на папері. Якщо він якісний, то не повинен відскакувати від поверхні, розпливатися і проникати через структуру опечатувати матеріалу.
5
Зніміть сургуч з вогню і дайте трохи охолонути. Тепер можна робити відбиток. Для цього можна використовувати спеціальну сувенірну латунну друк з ручкою, яку рекомендується злегка змастити жиром. Зробивши штамп, різко підніміть друк. Якщо ж вам потрібно запечатати велику кількість предметів, умочуйте їх по черзі в в'язку масу.
Корисна порада
Замість кіноварі для забарвлення друку зазвичай використовують охру, умбру, цинкові білила та інші мінеральні або органічні барвники. Ви можете поекспериментувати з палітрою. Наприклад, якщо змішати кіновар з паризькою синню, то у вас вийде сургуч красивого лілового кольору.
Слово «сургуч» знайоме багатьом, але найчастіше воно асоціюється з посилками і поштою. Раніше сургучною друку зберігали таємницю листування, були символом багатства. Останнім часом сургучева друк переживає своє друге народження: її стали використовуватися в декоративних цілях, при створенні стилю вінтаж. Красива сургучева друк чудово виглядає на листівці, на сувої із запрошенням, як декор та т.д.
Вам знадобиться
 • - сургуч;
 • - ємність для плавлення;
 • - дерев'яна паличка;
 • - друк;
 • - жир.
Інструкція
1
Сургуч - це забарвлена суміш смол. У продажу зустрічається сургуч кусковий, з гнітом і в гранулах. Раніше всі сургучною друку виходили тільки коричневого кольору, а нині промисловість радує безліччю відтінків. Продають готові набори з сургучевими паличками для виготовлення сургучевих печаток.
2
Розтопіть сургуч на маленькому вогні в металевій ємності, помішуючи дерев'яною паличкою, але не доводите до кипіння. Для розігрівання сургучу продаються спеціальні нагрівачі - сургучніци. У домашніх умовах розтопити сургуч до консистенції сметани можна в будь-якій металевій домашнього начиння (в турці) або в пристосованих ємкостях.
3
Перевірте якість матеріалу за допомогою краплі розплавленого сургуча на металевій поверхні: вона не повинна розпливатися. Щоб поліпшити якість сургуча, в гарячу масу можна додати барвник або трохи ефірного масла.
4
Зніміть сургуч з вогню, дайте йому трохи охолонути, а потім робіть відтиск - акуратно вилийте остигаючий сургуч на місце друку і прикладіть на пару секунд зверху спеціальну сувенірну друк з латуні (пломбір), що продається в магазинах. Замість магазинної друку можна використовувати цікаві штучки з домашніх запасів - пластмасову гудзик на ніжці або металеву, яка раніше стояла в джинсах.
5
Змастіть друк жиром, щоб вона при відтиску не приставала до сургучу. Жир (можна використовувати і холодну воду) створює на друку своєрідну плівку, яка не дає злипатися друку і сургучу.
6
Відбиток робіть різко, щоб штамп віддруковуються чітко. Якщо вам належить зробити кілька печаток, умочуйте друк в жир перед кожним відбитком на сургучі. Віднімайте друк від відбитка швидко, але не вгору, а вбік (як захисну плівку з двостороннього скотча). Якщо ваш сургуч трохи зігнувся після відділення друку, поправте його, притиснувши до рівної поверхні.