Як запобігти озонові діри.

На висоті 11 км (в стратосфері) над планетою розташований озоновий шар. Озон - це видозміна кисню, вибуховий газ синього кольору з характерним запахом. Він поглинає сонячну радіацію, створюючи захист всього живого на нашій планеті. Є своєрідним щитом планети. Але в 1985 році вперше над Антарктидою була зафіксована озонова діра. Її діаметр більше 1000 км, а площа - 9 мільйонів км2.
Інструкція
1
Цікавий той факт, що озонова діра щорічно з'являється в серпні, тим самим наводячи на все людство жах, а ближче до грудня вона зникає, ніби її й не було. Але Антарктида і Світовий океан більшу частину року перебувають під озонової дірою! Вчені-дослідники прийшли до висновку, що хоча озонова діра розташована над Антарктидою, вона впливає на опади в південній півкулі, на зміну клімату на планеті.
2
Останній час почастішало випадання екстремальних опадів, а вони, в свою чергу, викликають стихійні лиха (повені, зсуви). До сих пір не встановлено, хто винуватець виникнення озонових дір. Може причиною їх виникнення є польоти в космос, результат діяльності людини або парниковий ефект, але зрозуміло одне - озоновий шар тоншає, а це вже всеосяжна проблема.
3
Втім, антропогенний фактор - лише одна зі складових проблеми. Є теорія, що планета сама руйнує себе, витісняючи людство за допомогою радіації (читай - ракових захворювань). Справа в тому, що карта озонових дір збігається з картою родовищ метану, саме тому можна говорити про те, що діри були завжди. Хочете допомогти - відмовтеся від аерозольних упаковок, будь то дезодоранти, освіжувачі тощо. Не випускайте фреон - стежте за цілісністю системи в холодильнику, автомобілі тощо.
4
Протестуйте разом із «зеленими», підписуйте відозви урядам світу - чим більше активістів, тим більше шанс, що вас почують.
5
Генеральна Асамблея в 1994 році 16 вересня оголосив Міжнародним днем з охорони озонового шару. У 1987 році Росія і ще 36 країн підписали документ, дотримуючись який країни-учасники зобов'язані обмежити або припинити виробництво речовин, що руйнують озон.
6
Повсюдно ведеться спостереження за великими підприємствами, як вони дотримуються законодавство з охорони атмосферного повітря. Країни виробили зупинку виробництва хлорфторуглеродов. Вчені вважають, що ці вжиті заходи (якщо винуватцем виникнення є людина) допоможуть оновити озоновий шар до 2060 року, але до цього часу порушення озонового шару сильно вплине на клімат.