Як зробити свою ферму.

Щоб зробити свою ферму , потрібно розробити бізнес-план, дізнатися все про тварин і рослини, яких збираєтеся розводити й вирощувати, продумати збут. Грамотно складений план продажів - це половина успішності усієї справи.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - план продажів;
  • - земля;
  • - автомобіль;
  • - посадковий матеріал;
  • - молодняк худоби і птиці;
  • - будівельні матеріали;
  • - корми;
  • - персонал.
Інструкція
1
Вирішіть, що можете вирощувати на наявному ділянці землі. Для цього замовте аналіз грунту на кислотність і вміст мінеральних речовин. Як правило, більшість овочевих культур добре росте на помірно-лужних грунтах з pH, близьким до нейтрального. Але є винятки - наприклад, щавель, ревінь і шпинат. Проаналізуйте попит на передбачувану овочеву продукцію. Порахуйте, скільки зможете проводити в урожайний рік. Зробіть аналогічні розрахунки на рік з середніми врожаями. Обов'язково прорахуйте можливі ризики.
2
Вивчіть умови утримання великої рогатої худоби. Утримання корів в контексті ферми найбільш затратно, але зате саме від корівок найбільше прибуток. Корови дають молоко, на яке завжди є попит, а також телят. Іншими словами, прибуток з корови фермери отримують не разово, а протягом усього життя тварини. Також вигідно утримання кіз, адже козяче молоко і продукти його переробки знову користуються попитом споживачів. І для корів, і для кіз необхідний теплий хлів, солома, сіно, інші рослинні корми та комбікорм. Також в умовах ферми рентабельно розведення свиней. Їх раціон складається переважно з рослинних і харчових відходів. Для повноцінного розвитку цих тварин правильно використовувати мінеральні підгодівлі, зокрема - давати в невеликій кількості речовини, що містять вапно.
3
Побудуйте пташник. Розведення курей, качок, гусей, індиків відрізняється швидким циклом дорослішання птахів. Відповідно, вони починають досить швидко нести яйця, які можна продавати або давати птахам висиджувати пташенят, тим самим збільшуючи їх поголів'я. Останнім часом попит мають досить рідкісні для російських ферм птиці: цесарки, фазани, куріпки, перепілки і т.д. Їх охоче купують ресторатори.
4
Продумайте збут. Для середнього розміру ферми достатньо укласти договори з 3-4 ресторанами, щоб не мати проблем з реалізацією продукції. Також в плані збуту можуть бути цікаві компанії, що працюють на колгоспних ринках і скуповують продукцію у фермерів з метою подальшої реалізації. При бажанні ви і самі можете орендувати місця на таких ринках. Тоді ваш прибуток буде значно вищою. До того ж при колгоспних ринках працюють ветеринарні лабораторії. У всіх інших випадках вам доведеться отримувати дозвільну документацію самостійно, як і реєструватися в якості індивідуального підприємця без утворення юридичної особи (ПБЮЛ).
Власна ферма - справа не тільки захоплююче, але і прибуткове. Починаючому фермеру можна порекомендувати створення кролячій міні-ферми. А після того, як прийде перший досвід, фермовладенія можна буде і розширити.
Інструкція
1
«Кролики - це не тільки цінне хутро», - важко знайти сьогодні людини, яка ніколи не чула цієї фрази. І дійсно, від кроликів можна отримувати хутряні шкурки, пух, а м'ясо їх поживне, хоча і дієтичне і користується гарним попитом. Вони невибагливі в розведенні, дуже швидко розмножуються, корм для них дешевий, а одного невеликого копиці сіна міні-фермі вистачить на всю зиму з надлишком.
2
4-5 звірів здатні за рік значно примножити своє поголів'я і почати приносити перший прибуток. Але не поспішайте. Перед покупкою тварин потрібно обладнати відповідний для їх утримання вольєр. Клітка для кроликів повинна бути досить просторою, давати необхідну кількість світла, забезпечувати приплив повітря і уберігати в той же час кроликів від протягів. В опалювальному приміщенні кролики продовжать розмножуватися і взимку, що значно підвищити продуктивність ферми. Пол клітини краще зробити гратчастим, що дозволить відходам життєдіяльності кроликів скочуватися в спеціальний піддон. Така конструкція не тільки полегшить догляд за тваринами, але і вбереже їх від інфекційних захворювань.
3
В якості автоматичної поїлки ви можете використовувати звичайні п'ятилітрові бутлі з водою, перевернуті горловиною в підставлену чашу. Чаша повинна бути не сильно широкої і відносно дрібною, в такій чаші вода буде менше застоюватися, а тварини будуть мати постійний доступ до чистої води. Поруч з поїлкою обладнайте комбікормушку для гранульованого корму. Годівниця повинна мати вигляд резервуара, з якого по похилій площині гранули будуть подаватися в клітку. Годівницю краще закрити листом фанери, проробивши для кожної тварини кормове отвір розміром 100 на100 мм. Для підгодівлі кроликів овочами, коренеплодами і сіном варто обладнати окрему годівницю.
4
Обладнуючи вольєр, не забудьте і про відсаджувальної місці для сукрольной самки. Пологове приміщення має бути добре опалювальним і достатньо великим для розміщення кролиці і 10 кроленят. Якщо дозволяє площа, можна виділити місце під прогулянковий загін для ваших кроликів, але пам'ятайте, що кролики - це гризуни і вони вміють добре копати. Звичайна металева сітка-рабиця, з якої будуть зроблені підлогу і стіни загороди не дозволить вашим кроликам розбігтися.
5
Коли вольєр буде готовий, можна приступати до закупівлі перших тварин. Ретельно обстежте кроликів при покупці, звірі мають бути здоровими і бадьорими, з ясним поглядом, без слідів нежиті, в міру вгодованими. Адже їм належить стати основою, від якої залежатиме успіх вашої маленької ферми.