Як дізнатися вага бика. Розрахунок живий і забійна вага бика.

Бики і корови - найважливіші тварини в сільському господарстві. Вони використовуються для одержання м'яса, молока і шкіри. Їх розводять у величезній кількості по всьому світу і використовують як ще одну різновид домашньої худоби. Часто при поводженні з такого роду худобою виникає потреба дізнатися його вагу. Як це зробити, якщо тварина ще не йде на забій або ж у тому випадку, коли воно вже мертво?
Інструкція
1
Проводьте заміри тварини з ранку, до того як воно поїсть. Це допоможе вам максимально наблизитися до вірного результату, так як протягом дня вага бика змінюється залежно від різних чинників - вмісту в шлунку, сечовому міхурі, кишках, вмісту води в організмі (яке також не є постійною величиною). Тому вставайте раніше, беріть сантиметрову вимірювальну стрічку і вирушайте в загін.
2
Дізнайтеся обхват грудей тварини за його лопатками. Для цього потрібно спочатку змусити бика правильно стояти - прямо, голова на одному рівні зі спиною. Потім (легше це робити удвох) оберніть навколо його тулуба сантиметрову стрічку. Відзначте довжину виміряного ділянки тіла тварини.
3
Виміряйте косу довжину тулуба бика. Вона вимірюється також сантиметровою стрічкою, тільки на цей раз завмер походить від плечолопаткового зчленування до кореня хвоста. Плечолопаткових зчленування - це опукла частина тіла, яка перебуває над передньою ногою тварини. Дивіться зображення нижче, щоб не помилитися у виборі точок, між якими потрібно виміряти відстань.
4
Запишіть дані обох вимірів. Тепер розгляньте таблицю, дану нижче. За допомогою неї ви можете визначити приблизний жива вага тварини, володіючи даними, отриманими вами в попередніх кроках. Для того щоб визначити цю вагу, знайдіть значення, яке співпадає з заміряних вами в стовпці обхвату тулуба за лопатками. Потім знайдіть у верхньому рядку значення косого обхвату тулуба, яке ви знайшли. Тепер знайдіть перетин цих двох параметрів. Це і є приблизне значення ваги вашої тварини.
5
Поставте тварина на ваги, якщо у вас є така можливість. Це найпростіший вихід, хоча при його застосуванні не варто забувати, що вага тварини вимірюється також вранці, до годівлі і змінюється протягом дня.
6
вимірювали вагу забійного тварини за допомогою вагів. Однак ця вага відрізняється від ваги живого. Для вимірювання забійної ваги зважуйте тільки тулуб бика, без голови, нижніх частин ніг і внутрішніх органів.