Як обладнати баню. обладнаємо парну.

Якщо немає часу і бажання, можна довірити будівництво лазні досвідченим будівельникам, які славляться хорошою репутацією. Проте внутрішнє облаштування лазні доведеться робити власноруч. Щоб було приємно паритися в лазні, мало її побудувати, потрібно ще й правильно її обладнати. В ідеальному варіанті, вона повинна містити як мінімум два приміщення - парилки і передбанник, ще краще, якщо в ній буде знаходитися мийна і кімната для відпочинку.
Інструкція
1
Лазні, побудовані з бруса і каркасні конструкції, часто страждають від щілин, через які парна швидко остигає. Саме тому її необхідно ретельно ізолювати спеціальними утеплювачами. Крім того, підлога лазні є важливим моментом в її облаштуванні. В основному його роблять дерев'яним, дощатим, так як деревина має властивість низької теплопровідності і не дає холоду проникнути в приміщення. Якщо ж підлога зроблена з бетону, необхідно подбати про додаткову термоізоляції за допомогою мінеральної та скляної вати, прокладеної між двома шарами бетону.
2
Обличчям лазні вважається обшивка. Для внутрішньої обшивки парній кімнати в основному береться абаш (африканське дерево), липу або осику, так як вони менш теплопровідні, а значить, ви не зможете отримати опік, якщо випадково торкнетеся дерев'яної обшивки. Сосну і кедр бажано не використовувати, інакше в лазні буде присутній запах смоли, який небезпечний при високих температурах.
3
Найголовніше в російській лазні - це, безсумнівно, піч. Її можна встановити двома способами: перший - це коли топка розташована безпосередньо в самій парильні. Другий, найбільш популярний в наш час - топка знаходиться в приміщенні передбанника, а кам'янка - в самій парній. Не забувайте про пожежонебезпека, відступите не менше 40 сантиметрів від стіни і ставте піч, найголовніше - щоб вона не загороджує прохід. Місце між піччю і стіною обкладете цеглою.
4
Яка лазня може бути без каменів, завдяки яким утворюється пар, за допомогою виплеснутої на них води або відвару трав. Вибір каменів - не таке вже й проста справа, до цього потрібно підійти найбільш відповідально. Камені потрібні різного діаметру, але не менше п'яти сантиметрів. Вони повинні бути міцними і міцними, щоб витримати високу температуру і не розтріскатися. Камені не повинні виділяти шкідливих газів або випарів, для цього підійде базальт або граніт. Їх можна знайти як самостійно, так і купити в спеціалізованому магазині. Перед застосуванням, ретельно отмойте камені і вимочіть. Час від часу перевіряйте камені на цілісність і замінюйте їх на нові.
5
Полки лазні повинні бути зроблені з дерева, в основному це той же матеріал, з якого обшиті стіни. Основне їх якість - це зручність і міцність. Полки можна зробити різноманітних розмірів, як для сидіння, так і для лежання. Вони повинні бути зручні, щоб людина не змогла з неї скотитися. В основному полки роблять в кілька рядів, щоб вони могли служити сходами і опорою для ніг сидячого нагорі людини.
6
Не забувайте і про дерев'яні зграї, без яких банний обряд може перетворитися на звичайне миття. Вони повинні бути дерев'яними, оперезаними металевими обручами. Вони необхідні для запарювання віників, для води і відварів. Виберіть кілька зграй, враховуючи інтереси парящіхся. Не забудьте і про термометр, який показуватиме температуру в парній кімнаті.