Як встановити люверси на штори.

Декорування вікон займає дуже важливе місце в дизайні інтер'єру. Без красиво і зі смаком оформленого віконного отвору приміщення просто не буде мати закінчений вигляд. Люверси - один з найкращих способів підкреслити красу штор. Самостійна установка люверсів вимагає терпіння і акуратності, але цілком під силу практично будь-якій господині.
Вам знадобиться
 • - люверсной стрічка;
 • - сантиметрова стрічка;
 • - праска;
 • - олівець;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Підрахуйте необхідну кількість люверсовПрі розрахунку слід врахувати, що оптимальна відстань між люверсами має становити, приблизно 16 см. Для того щоб драпірування штор виглядала красиво, необхідно встановити парна кількість люверсів. Відстань між центром першого люверса і краєм штори має становити 5-7 см.
2
Оберіть люверсВибірать люверси слід виходячи з дизайну приміщення, моделі штори і діаметра карниза. Слід врахувати, що діаметр отвору люверсів повинен перевищувати діаметр карниза, як мінімум, на 1,5 см.
3
Оберіть люверсной лентуДля установки люверсів необхідно зміцнити верх штори люверсной стрічкою. Люверсной стрічка являє собою смугу термоклеєва матеріалу. Ширина люверсной стрічки повинна бути більше зовнішнього діаметра люверса на 2 см. Для прозорих тканин рекомендується купувати прозору люверсной стрічку.
4
Намочіть тканину штори, злегка підсушіть і пропрасуйте праскою. Це необхідно зробити для того, щоб матеріал дав «усадку» до початку роботи з ним. В іншому випадку, після першого прання ваші штори можуть виявитися на 5-6 см коротше, ніж ви планували.
5
Обробіть верхній край штори Відміряйте від верхнього краю штори відстань рівне подвійній ширині люверсной стрічки, відігніть цей край на виворітну сторону і загладьте праскою. Вкладіть в отриманий згин люверсной стрічку. Загорніть тканину таким чином, щоб вона обігнула стрічку і ще раз акуратно заклейте за допомогою праски. Закріпіть верхній відворот машинною строчкою.
6
Обробіть боки і низ штор.
7
Розмітьте отвори під люверси. Для цього розкладіть штору на рівній поверхні і намітьте положення крайніх люверсів. Розрахуйте і розмітьте положення залишилися люверсів.
8
Виріжте за допомогою ножиць або спеціального пробійника отвори під люверси.
9
Накладіть черзі половинки кожного з люверсов з двох сторін тканини. Переконайтеся в тому, що вони розташовані рівно і замкніть люверс.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MmBZf-Rb81I
Корисна порада
Рекомендований коефіцієнт драпірування штор на люверсах - 2-2,5. Тобто, для того щоб готова штора зайняла на карнизі відстань в 1 метр, розмір її полотна повинен становити 2-2,5 метра.
Щоб повністю перетворити віконну драпіровку, недостатньо підібрати гарну портьєрні тканини і викроїти фіранки потрібного фасону. Від способу їх кріплення до карнизу залежить не тільки функціональність штор, але і загальний стиль оформлення вікна. Спробуйте зробити по верхньому краю завіси отвори і обрамити їх декоративними кільцями. Щоб встановити люверси самому, потрібно володіти хорошим смаком і окоміром.
Вам знадобиться
 • Люверси
 • Кравецький метр
 • Олівець
 • Маленькі ножиці
 • Прес-пробійник
 • люверсной стрічка
 • Праска
Інструкція
1
Купуйте у відділі тканої фурнітури все необхідне для установки люверсів на штори. Люверс складається з двох частин (лицьового і виворітного), які замикаються між собою в замочок. Можна підібрати накладки під колір штор і карниза або, навпаки, зробити на них акцент. Величину кілець вибирайте з варіантів від 1,5 до 5 см діаметра внутрішньої окружності. Купуйте самоклейну стрічку для люверсів: по довжині, рівній ширині фіранки; шириною - за величиною кільця плюс 2-3 см. Стрічка краще зафіксує люверси і зробить драпіровку більш акуратною. Нарешті, вам знадобиться прес-пробійник для люверсів та інших заклепок.
2
Зміцніть по верхньому краю штори стрічку-самоклейку. Можна заздалегідь підготувати штору, обробивши її верхній край. У цьому випадку клейте стрічку впритул до шву.Еслі край портьєрної полотна не оброблений, закріпіть стрічку так: • залиште зверху припуск для подгибки, рівний ширині люверсной стрічки плюс 3 см. • Відступивши 1,5 см, прокреслите олівцем рівну лінію. • По ній прокладете стрічку і приклейте її гарячою праскою. • Загніть верхній припуск і ретельно його відпрасуйте. • Підігніть край штори з приклеєною стрічкою і знову пропрасуйте її гарячою праскою.
3
Розрахуйте необхідну кількість люверсів на завіски. Оптимальною відстанню між ними вважається 15-20 см - складки ляжуть краще. Зробіть позначки точно по центру майбутніх отворів. Загалом має вийти парна кількість люверсів, щоб два бічних краї завіси можна було присунути до вікна. Слідкуйте, щоб люверс не прийшов на бічний шов.
4
Прикладаючи кільця до позначок, намалюйте рівні кола по внутрішній частині і виріжте їх гострими ножицями. Від намальованого гуртка відступайте по 1,5 см. Внутрішній діаметр накладки повинен бути більше карниза, щоб фіранки вільно пересувалися по ньому.
5
Покладіть вниз виворітну частина люверса, наверх - лицьову декоративну накладку. Від вашої точності буде залежати кінцевий результат - найменша помилка, і вся штора буде зіпсована. За допомогою пробійника заклепивайте кільця, поки не почуєте легке клацання. Якщо вдалося успішно встановити люверси самому, то ваші фіранки стануть виглядати акуратно і сучасно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MmBZf-Rb81I
Зверніть увагу
Купуйте вироби з якісних матеріалів - тоді при пранні на штори не будуть залишатися плями іржі і фарби. Практичніше використовувати пластикові люверси - вони тканини не зіпсують, та й рухаються по карнизу без зайвого шуму. Прати штори з накладками рекомендується в пральній машинці, поклавши їх у мішок для прання (температура води - не вище 40 градусів).
Корисна порада
Щоб штора з люверсами красиво виглядала, вона повинна бути досить широкою. 2 м розправленої завіси - це 1 м віконної драпірування.