Як сконструювати турбіну: домашні проекти.

За допомогою вітрової турбіни можна приводити в рух невеликий генератор, отримуючи тим самим електроенергію безкоштовно. Саморобна турбіна розвиває порівняно малу потужність, але зате може бути швидко виготовлена в домашніх умовах.
Інструкція
1
Візьміть несправний підлоговий вентилятор. Зніміть з нього крильчатку.
2
З несправного крупного принтера витягніть найбільший з наявних у ньому крокових двигунів.
3
Виготовте перехідник, що дозволяє надійно укріпити крильчатку від вентилятора на валу цього двигуна. Зміцніть її за допомогою цього перехідника.
4
Сам кроковий двигун надійно закріпіть на підставці таким чином, щоб його вал знаходився в горизонтальному положенні.
5
До кожного з проводів, що виходять з двигуна, підключіть по два діода. Один з діодів підключіть анодом до проводу, катодом до плюсової шині живлення. Інший діод підключіть катодом до проводу, анодом до мінусової шини живлення. Самі діоди візьміть розраховані на струм не менше 2 А.
6
Піддайте турбіну впливу вітру. Виміряйте напругу на виході випрямляча. Зашунтірует випрямляч електролітичним конденсатором ємністю в 200 мкФ, розрахованим на напругу, в чотири рази перевищує виміряне. Дотримуйтесь полярності при підключенні цього конденсатора.
7
До виходу випрямляча підключіть імпульсний стабілізатор, виготовлений за будь-який з відомих схем. Його вхідна напруга має дорівнювати снимаемому з випрямляча, а вихідна - тому, яке потрібно.
8
Встановіть вітрову турбіну з генератором в такому місці, де вона не може зазнати впливу занадто сильного вітру (він може зруйнувати її). Переконайтеся, що місце її встановлення захищено блискавковідводом. Також в місці розташування турбіни не повинно бути людей і домашніх тварин, щоб вони не отримали травму від її руйнування при сильному вітрі.
9
Підключіть до виходу імпульсного стабілізатора навантаження. В її якості, залежно від потужності генератора і напруги на виході стабілізатора, можна використовувати, наприклад, світлодіодний світильник, радіоприймач, мобільний телефон. Не використовуйте як навантаження дорогі прилади, які шкода зіпсувати подачею живлення з неправильними параметрами (напруга, пульсації). При бажанні, також підключіть зарядний пристрій для невеликих акумуляторів. Це дозволить мати певний запас енергії, який буде використовуватися при відсутності вітру.