Як зробити фен.

Переважна більшість фенів для сушіння волосся мають ідентичне пристрій - це досить проста електронна схема. Перемикач виконує одночасно дві функції - включає теплоелектронагрівач (ТЕН) і вентилятор. Не дивлячись на те, що ТЕНи можуть мати різні модифікації, вони незмінно мають форму пружини, виконаної з ніхрому. У тому випадку, якщо фен оснащений двома регуляторами, які відповідають за температуру повітря і швидкість обдування, схема практично не змінюється.
Інструкція
1
Для того щоб дізнатися, як вдома зробити фен, спочатку вивчіть його внутрішній устрій. Зніміть верхню частину корпусу фена, відкрутивши утримують її гвинти. У тому випадку, якщо зняти кришку не вдається, то подивіться уважно, тому що найчастіше додаткові гвинти ховаються за допомогою наклейок.
2
Під кришкою корпусу ви побачите перемикачі, а також ТЕНи, які намотані на єдиний каркас і зверху захищені чохлом. Чохол виконаний зі звичайного паперу, яка покрита фарбою, що відбиває тепло, а також просякнута негорючим складом. У тому випадку, якщо чохол прибрати або пошкодити, то корпус фена буде сильно нагріватися і може навіть розплавитися. Тому, якщо ви вирішили зробити фен в домашніх умовах, то будьте гранично уважні і нічого не пошкодите.
3
А тепер більш докладно про неполадки та способи їх усунення. Якщо немає підвищеної швидкості обдування, то причини може бути дві - несправність конденсатора або діодного моста. У тому і іншому випадку деталь необхідно замінити.
4
Якщо відсутній знижена швидкість обдування, то несправний діод, який ви повинні замінити. У тому випадку, якщо один з ТЕНів не нагрівається, то стався розрив ніфромовой нитки. Знайдіть місце розриву і акуратно скрутіть два кінця дроту.
5
Якщо фен не включається, то відсутній контакт на перемикачах. Якщо ви вирішите зробити фен в домашніх умовах, то акуратно розберіть перемикачі, потім ретельно очистіть усі контакти спиртом і розтягніть приймаючі пружини.
6
Якщо не працює двигун фена, то причини може бути три. Перша - несправний ТЕН-3. У цьому випадку знайдіть місце обриву і щільно скрутіть кінці. Друга причина - несправність діодного моста, який необхідно замінити. І третя причина того, що двигун фена не працює - його несправність. У цій ситуації потрібно замінити весь двигун.
Корисна порада
Тепер ви знаєте те, як вдома зробити фен при тих чи інших неполадках, але обов'язково тверезо оцініть свої сили. Можливо, краще звернутися до фахівців, інакше ви можете ще більше нашкодити або ж зовсім зіпсувати прилад.