Як зробити ланцюг з підручних матеріалів.

У ряді випадків для здійснення фізичних дослідів вимагається ланцюг , ланки якої мають певні розміри і форму. Якщо така ланцюг не повинна витримувати значне навантаження, виготовити її можна зі звичайних канцелярських скріпок.
Інструкція
1
Приготуйте необхідну кількість сталевих канцелярських скріпок. Вони не повинні бути покриті ні декоративним шаром іншого металу, ні пластмасовою оболонкою. Виберіть скріпки, виготовлені з дроту необхідного перерізу.
2
Залежно від того, який діаметр повинні мати ланки ланцюга, кожну з скріпок розділіть або на дві, або на чотири однакові частини. Користуйтеся для цього тільки такими кусачками, які не шкода іспортіть.Дліну ланок розраховуйте за загальноприйнятою формулою: L =? D, де L - шукана довжина ланки, D - необхідний діаметр двена.Учтіте, що в реальності відстань, займане ланкою в ланцюзі, буде дещо менше його діаметра через те, що дріт має не нескінченно малий перетин.
3
ЗАЛУДІТЬ все заготовки. Сталь, з якої вони виготовлені, добре піддаються лужению з використанням звичайного нейтрального флюсу за умови гарного прогріву. Застосовувати активний флюс не тільки не потрібно, але й навіть не можна - в подальшому це може викликати корозію .. Щоб не обпекти пальці, спочатку залудити половину заготовки, утримуючи другу у невеликих плоскогубцях, потім переверніть заготовку і залудити залишилася її половину. При бажанні, можна залудити не всю заготовку, а лише її кінці, стримуючи її плоскогубцями за середину.
4
За допомогою тих же плоскогубців надайте всім заготівлях бажану форму (наприклад, круглу, овальну, прямокутну). Залиште в готових ланках невеликі просвіти, щоб їх можна було зчепити один з одним.
5
З'єднайте ланки в ланцюг . Потім злегка стисніть їх таким чином, щоб в місцях пропайки виявилося по два паралельних відрізка дроту. Знявши стискуюче зусилля, переконайтеся, що вони залишилися паралельними - це дозволить уникнути напружень, які згодом здатні зруйнувати пайку.
6
Здійсніть пропайкой ланок. Дайте готової ланцюга охолонути. Не піддавайте виготовлений виріб значним навантаженням, а також впливу вологи та інших агресивних середовищ.
7
Приступите до використання ланцюга в установці для проведення фізичного досвіду.